THY'den 19 Mayıs'a özel tarihi uçuş

Kaptan pilot Selin Sevimli, ikinci pilot Doğukan Demir
Kaptan pilot Selin Sevimli, ikinci pilot Doğukan Demir

Türk Hava Yolları (THY), Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlattığı tarihten 101 yıl sonra İstanbul'dan Samsun'a planlanan 'TK1919' sefer sayılı tarihi bir uçuş gerçekleştirdi.

Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı'ndan kalkan uçağı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştirdi.

101 yıl sonra tarihi uçuş

THY Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten tam 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Milli Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a düzenlenen bu tarihi uçuş TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşti.

  • İstanbul’dan Samsun’a gerçekleştirilen TK-1919 sefer sayılı tarihi uçuşun kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot ise Doğukan Demir oldu.

9 milyon sanal yolcu katıldı

Tarihi yolculuğa evlerinde kalarak katılmak isteyen kişiler için "www.tarihiyolculuk.com" adresi üzerinden oluşturan ve şimdiye kadar 9 milyonu aşkın kişinin kayıt yaptırdığı hatıra biletleri yoğun ilgi gördü. Vatandaşlar, hatıra biletlerini sosyal medyada "#TarihiYolculuk ve #TK1919" etiketleriyle paylaştı. Özel sefer, Twitter'da en çok konuşulan konular arasına girdi.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >