Times gazetesinin haberinde tanıdık yüzler

Times gazetesi, Van kedilerini sayfasına taşıdı.
Times gazetesi, Van kedilerini sayfasına taşıdı.

Times gazetesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesindeki Kedievi Villası'nın içine yüzme havuzları eklenerek yenilenmesini sayfalarına taşıyarak Van kedilerini dünyaya tanıttı.

Times gazetesi, Van kedilerini sayfasına taşıdı.Haberde, Van’da Kedievi Villası'nın içine yüzme havuzları eklenmesine dair detaylar yer aldı.

Haberde; yumuşak yataklarla, kaliteli yemeklerle ve oyun alanlarıyla lüks bir villanın Türkiye'de bir grup şanslı kediye hizmet verdiği kedilerin özel yüzme havuzlarında rahatladığı bilgisi yer aldı.

Haberin detaylarında üniversite bünyesindeki Van Kedisi Araştırma Merkezi'nde yer alan ve 350 kedinin yaşadığı Kedievi Villası'nın bir iş adamının desteğiyle yenilendiği, artık içinde bir havuzun da bulunduğu aktarılıyor.

Gazete, kedilerin genelde yüzmeyi sevmediklerini ancak bunun Van kedileri için geçerli olmadığını belirtiyor.

Gazete, son dönemde Türkiye'de kamuoyunun hayvanlarla ilgili şiddet olayları nedeniyle çok öfkeli olduğunu, son olarak bir yavru köpeğin dört ayağının kesildiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili "Hayvanlar bir mal değil candır" tweetini attığını belirtiyor.

Haberde, Türklerin hayvansever bir halk olduğu, son olarak İstanbul'daki kedilerle ilgili belgesel film 'Kedi'nin çekildiğini, kentte insanların kedileri besleyip onlara yardım ettiği de aktarılıyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >