TOKİ 3 bin 151 konut satışa çıkarıyor: Fiyatlar 163 bin TL'den başlıyor

Arşiv
Arşiv

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde 24 ilde toplam 3 bin 151 konutu düşük taksit ve uzun vadelerle kuralı satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Kuralı satışlara başvurular 18 Temmuz'da başlıyor.

TOKİ, dar ve orta gelirli vatandaş için Türkiye genelinde 24 ilde toplam 3 bin 151 konutu 163 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkarıyor.

24 ildeki kuralı satışlara başvurular 18 Temmuz'da başlayacak.

20 yıl vade seçeneği bulunuyor

Kuralı satışlara başvuru yapacak vatandaşlar yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile konut sahibi olabilecek.

Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası'nın şubeleri aracılığıyla her il için tarihler değişmekle birlikte 4 Ağustos'a kadar kabul edilecek.

Konutlara başvuru yapacak vatandaşların 18 yaşını doldurmuş ve Türk vatandaşı olması gerekiyor.

Başvuru şartları

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresi'nden konut satın almamış olması şartları aranıyor.

Ayrıca kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek, birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >