Tosuncuk'un ağabeyi Fatih Aydın Türkiye'ye getirildi

Fatih Aydın
Fatih Aydın

'Tosuncuk' lakaplı Çiftlik Bank davasının sanığı Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın, Türk adli makamları tarafından Uruguay'da teslim alındı. Fatih Aydın, 4 gün boyunca ifade vereceği İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Aydın’ın, bu geceyi dinlenerek geçirmesi ve sorgusunun çarşamba sabahı başlaması bekleniyor.

Çiftlik Bank davasının bir numaralı sanığı Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, Uruguay'ın başkenti Montevideo'ya 80 kilometre mesafede bulunan Canelones bölgesinde tespit edilen adrese, 8 Temmuz’da Uruguay Federal Polisi tarafından yapılan baskınla yakalanmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında iade talebinde bulunulan ve yaklaşık üç aydır Uruguay makamlarınca gözaltında tutulan Aydın, dün Türk adli makamlarına teslim edilmişti.

Türk makamlarınca Uruguay'da teslim alınan sanık Aydın, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Interpol-Europol Daire Başkanlığı polisleri nezaretinde akşam saatlerinde Türkiye’ye getirildi.

4 gün boyunca ifade verecek

Hakkında 4 gün gözaltı süresi verilen Aydın, havalimanındaki işlemlerinin ardından, cumartesi gününe kadar ifade vereceği İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesine getirildi.

Aydın için Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında iade talebinde bulunulmuştu.

Bugün Brezilya'nın Sao Paulo kentinden akşam saat 18.30’da İstanbul Havalimanı'na getirilen Aydın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde 4 gün süreyle gözaltında tutulacak. Aydın’ın bu geceyi dinlenerek geçirmesi ve sorgusunun Çarşamba sabahı başlaması bekleniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >