Trakya illeri alarm veriyor: Vaka artışı Türkiye ortalamasının iki katı

Arşiv
Arşiv

Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Gürcan Altuğ, koronavirüs salgınında Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'ndeki vaka artışlarının Türkiye ortalamasının iki katına çıktığını belirterek "14 gün süre ile sokağa çıkma kısıtlaması veya yasağı olmalı" dedi.

Eylül ayının son haftasından itibaren Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de vaka artışlarının Türkiye ortalamasının yaklaşık iki katı olduğuna dikkat çeken Edirne Tabipler Odası Başkanı Dr. Gürcan Altuğ, Batı Marmara illerinde ciddi tehlike olduğunu söyledi.

"Son 15 günde ciddi artış oldu"

Edirne genelinde son 15 günde koronavirüs vakalarında ciddi artış yaşandığının altını çizen Altuğ, COVID-19 testi pozitif çıkan gebe ve çocuk sayısında ciddi artış yaşandığına dikkati çekti. Altuğ ayrıca, acil durum dışında bütün ameliyatların durdurulduğunu anlattı.

"Sınır kapıları kapatılmalı"

Salgının kontrole alınması için acilen Edirne Sınır Kapılarının bir an önce kapatılması ve şehir giriş çıkışlarına kısıtlama getirilmesi gerektiğini ile süren Dr. Gürcan Altuğ, "14 gün süre ile sokağa çıkma kısıtlaması veya yasağı olmalıdır. Temel-zorunlu ve acil mal/hizmet üreten işler dışında tüm işlerde çalışmaların durdurulması olmak üzere virüsün yayılmasını azaltacak, durduracak önlemler hızla hayata geçirilmelidir" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >