TRT'den Eurovision açıklaması! İşte katılmama sebebimiz

Eurovision

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, son olarak 2012 yılında katıldığımız Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmama sebebimizi açıkladı.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, İbn Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen "Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi"nde açıklama yaptı.

Eurovision Şarkı Yarışması'na ilişkin konuşan Eren, yarışmaya neden katılmadığımız sorusuna, "Şu anda katılmayı düşünmüyoruz. Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, 'Aynı anda hem erkeğim hem kadınım' diyen birini saat 21.00'de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayınlayamam ki" açıklamasını yaptı.

Eurovision Avusturya birincisi
Eurovision Avusturya birincisi

TRT Genel Müdür İbrahim Eren'in, Eurovision Şarkı Yarışması'na yönelik açıklaması tam olarak şöyle:

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren
TRT Genel Müdürü İbrahim Eren

"Şu anda katılmayı düşünmüyoruz. Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, 'Aynı anda hem erkeğim hem kadınım' diyen birini saat 21.00'de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayınlayamam ki. Avrupa Yayıncılar Birliği'ne, Eurovision'la ilgili olarak 'Siz saptınız değerlerinizden.' dedim. Bundan dolayı başka ülkeler de çıktı. Orada bir zihin karmaşası var, yöneticilerinden dolayı. O düzelirse tekrar Eurovision'a gireriz."

Türkiye son olarak 2012 yılında, Can Bonomo'nun söylediği Love Me Back şarkısıyla yarışmaya katılmış ve 7. olmuştu


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >