Trump, Mehmet Öz'ü Başkanlık Konseyi'ne atadı

Mehmet Öz, Donald Trump
Mehmet Öz, Donald Trump

ABD Başkanı Donald Trump, dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz'ü, Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi üyeliğine atayacağını duyurdu.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Trump'ın Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi üyesi olarak yapacağı atamaların listesi yayımlandı.

29 isim arasında Mehmet Öz de var

Listedeki 29 ismin arasında ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan Türk Kalp Cerrahı Dr. Mehmet Öz de yer aldı.

ABD'nin 34. Başkanı Dwight David Eisenhower tarafından 1956'da kurulan konsey, ABD'lilerin daha sportif ve sağlıklı bir yaşama yönlendirilmesini amaçlıyor.

Mehmet Öz'ün hayatı

  • Mehmet Öz, 11 Haziran 1960'da babasının görev yaptığı Amerika'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Wilmington Delaware'deki Tower Hill School'da tamamlayan Öz, 1982'de Harvard Üniversitesi'nden mezun oldu. 1996'da yılın Türk-Amerikalısı seçildi. 2009 yılında en önemli 500 Müslüman arasında gösterildi. 1999 Davos Dünya Ekonomik Forumu'nda ''Yarının Lideri'' olarak seçilen Öz, 2010'da Talk Show'uyla Gündüz Kuşağı En İyi Talk Show Emmy Ödülünü kazandı. "For Healing from the Heart" kitabı ile "Books for a Better America Award"a değer görüldü. "American Society of Laser Medicine and Surgery" Araştırma Ödülü'nün de sahibi olan Mehmet Öz, Columbia Üniversite Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi'nin "Blake more Research Ödülü"nün de sahibidir.
  • Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Gerald Lemole'nin kızı Dr. Lisa Jane ile 1985'te evlenen ünlü doktorun bu evliliğinden; Daphne Nur, Anabella Sezen, Zoe Yasemin ve Oliver Mustafa adında dört çocuğu dünyaya geldi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >