Trump, New Hampshire seçimleri ve Demokratlar hakkında konuştu

Arşiv
Arşiv

ABD Başkanı Donald Trump Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno ile yaptığı görüşme öncesi Oval Ofis'te açıklamalarda bulundu. Bir gazetecinin, "Azil sürecinden ne öğrendiniz?" sorusuna, "Onların çok sahtekar olduğunu öğrendim." yanıtını verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, New Hampshire eyaletindeki ön seçimlerde Demokrat Parti adayları arasındaki yarışı Bernie Sanders'ın önde tamamlamasını "İnsanlar Bernie'nin verdiği mesajı seviyor, o nedenle de öne çıkıyor. Ama onun mesajını sevmeyenler de var." sözleri ile değerlendirdi.

Trump, Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno ile yaptığı görüşme öncesi Oval Ofis'te gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ekvador'u "dünyadaki en güzel ülkelerden biri" olarak niteleyen Trump, iki ülke ilişkilerinin "çok iyi" olduğunu belirtti.

Trump, "Ticaret anlaşmaları üzerinde çalışıyoruz ve çok önemli anlaşmaları müzakere ediyoruz." değerlendirmesini yaptı.

'Bernie'nin mesajını sevmeyenler de var'

New Hampshire eyaletinde dün akşam yapılan ön seçimlerde Demokrat Parti adayları arasındaki yarışı Bernie Sanders'ın önde tamamlamasını da değerlendiren Trump, "İnsanlar Bernie'nin verdiği mesajı seviyor, o nedenle de öne çıkıyor. Ama onun mesajını sevmeyenler de var." ifadesini kullandı.

'Demokratlar korkunç insanlar'

Trump, bir gazetecinin "Azil sürecinden ne öğrendiniz?" sorusunu ise "Bu süreçten, Demokratların çok sahtekar olduğunu öğrendim. Onlar korkunç insanlar. Azil konusunu hiç açmamaları gerekirdi." şeklinde yanıtladı.

  • Trump ve Moreno daha sonra ikili görüşmeye geçti. Görüşme basına kapalı yapıldı.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >