Trump'tan bir ilginç açıklama daha: Karantinanın zararı yararından çok

Donald Trump
Donald Trump

Koronavirüsle ilgili yaptığı açıklamalarla eleştirilere neden olan ABD Başkanı Trump'tan yine ilginç bir değerlendirme geldi. Karantinanın gelecekteki enfeksiyon riskini engellemediğini söyleyen Trump "Karantina yönteminin zararı yararından çok. Bu karantinaların amacı, virüse karşı hastaneler başta olmak üzere kapasite geliştirilmesi, hastalık hakkında daha çok bilgi edinme, aşı ve tedavi geliştirme için zaman kazanmaktı" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

COVID-19'un ülkenin bazı bölgelerinde hala çok yaygın olduğunu ve insanların gardlarını düşürmemesi gerektiğini vurgulayan Trump, "Tüm Amerikalılar şunu bilmeli, sürekli karantina, istediğimiz sonuca ulaşmak için uygulanabilir bir yöntem değil. Bu yöntemin, zararı yararından çok." ifadesini kullandı.

"Karantinalar, COVID-19'un bulaşmasını engellemiyor"

Dünyanın birçok noktasında salgının tekrar hız kazandığına işaret eden Trump, "Karantinalar, COVID-19'un gelecekte bulaşmasını engellemiyor. Bu karantinaların amacı, virüse karşı hastaneler başta olmak üzere kapasite geliştirilmesi, hastalık hakkında daha çok bilgi edinme, aşı ve tedavi geliştirme için zaman kazanmaktı" değerlendirmesinde bulundu.