POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Trump’tan Kim’e koronavirüse karşı iş birliği mektubu

Arşiv
Arşiv

ABD Başkanı Trump'ın, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’a mektup gönderdiği öğrenildi. Mektupta Trump’ın, yeni tip koronavirüs ile mücadelede iş birliği teklifinde bulunduğu ortaya çıktı.

İçindekiler

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüse karşı önlemlerini sürdürüyor. Trump, Kuzey Kore liderine koronavirüsle mücadele etmek için mektup gönderdi.

Yonhap ajansının, Kuzey Kore resmi ajansı KCNA'ya dayandırdığı habere göre, Trump mektupta, Kuzey Kore ile iyi ilişkiler kurmak istediğini belirterek, koronavirüs salgınıyla ilgili iş birliği teklifinde bulundu.

Trump’ın adımı hoş karşılandı

Trump'ın bu adımının Pyongyang yönetimi tarafından memnuniyetle karşılandığı kaydedildi.

Haberde, mektubun liderler arasındaki kararlı ilişkinin güzel bir örneği olduğu ancak bunun iki ülke ilişkileri açısından olumlu yorumlanmasında acele edilmemesi gerektiği ifade edildi.

Öte yandan Beyaz Saray ise henüz konuya ilişkin açıklama yapmadı.

Ülkede koronavirüs vakası yok

Kuzey Kore'de şimdiye kadar açıklanan herhangi bir koronavirüs vakası bulunmazken ülkede binlerce kişinin, virüsün bulaşmış olma ihtimaline karşı tıbbi gözetim altında tutulduğu iddia ediliyor.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in koronavirüs testi negatif çıktı
İlginizi çekebilirABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in koronavirüs testi negatif çıktı
G7 Zirvesi, salgın endişesiyle yöntem değiştirdi
İlginizi çekebilirG7 Zirvesi, salgın endişesiyle yöntem değiştirdi