Trump'tan Musk'a destek: Tesla'nın üretime başlamasına izin verin

Arşiv
Arşiv

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs nedeniyle Kaliforniya'da iş yerleri ve fabrikaların kapalı tutulması talimatına uymayan Tesla'nın CEO'su Elon Musk'u desteklediğini açıkladı. Trump, Kaliforniya eyalet yetkililerinden Tesla'nın çalışmalarına izin vermesi çağrısında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, California eyalet yönetimine yeni tip koronavirüs önlemlerine rağmen Tesla'nın üretime yeniden başlamasına izin verme çağrısı yaptı.

Trump, "Ülkenin birçok yerinde Kovid-19 vakaları ve ölümleri düşüyor. Ülkemiz bir an önce ekonomisinin faaliyete geçmesini ve herkesin işine dönmesini istiyor. Biz de bunu güvenli bir şekilde yapıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Elon Musk, California yönetimine meydan okumuştu

  • Musk, Kovid-19 salgını nedeniyle "zaruri olmayan" iş yerleri ve fabrikaların kapalı tutulması talimatına rağmen, dün tekrar elektrikli araba üretimine başlayacağını duyurmuştu.
  • Twitter paylaşımında Musk, ''Ben de bugün herkes gibi sahada olacağım. Biri tutuklanacaksa o kişinin ben olmasını istiyorum.'' ifadesiyle California eyalet yönetimine meydan okumuştu.
  • Daha önce de California eyaleti yetkililerine Tesla'nın üretime başlamasına izin verilmesi çağrısında bulunan Musk, aksi takdirde şirketin Alameda bölgesindeki tek üretim tesisini Teksas ya da Nevada'ya taşımakla tehdit etmişti.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >