Türkiye ve KKTC'den ortak tatbikat

Arşiv
Arşiv

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı; Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) katılımıyla 06-10 Eylül tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde icra edilecektir" denildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, "Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin katılımıyla 6-10 Eylül arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek" denildi.

Her yıl planlı olarak yapılıyor

Tatbikat Türkiye’den hava, deniz ve kara havacılık unsurlarının da katılımıyla, birleşik, müşterek fiili taarruz, hava hücum, muharebe arama kurtarma harekatı tatbikatı ve eş zamanlı tabur görev kuvveti tatbikatları şeklinde yapılacak.

Açıklamada her yıl planlı olarak yapılan tatbikatın Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı arasında karşılıklı eğitim, iş birliği ve birlikte çalışabilirliği geliştirmek olduğu vurgulandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >