Türkiye'deki ilk koronavirüs vakasından beri her şeyi not ediyor

Teknisyen Bülent Menteşe ve ilk korona vakasından beri tuttuğu günlük
Teknisyen Bülent Menteşe ve ilk korona vakasından beri tuttuğu günlük

Koronavirüs salgının Türkiye'de görülmesinden bu yana Van'da bir kişi, 2 metre alanında olan herkesi not aldığını belirterek, "Bir enfekte olma durumunda günlüğe bakarak sizinle iletişim halinde olmaları hayati olur." dedi.

Van'da, koronavirüs salgının Türkiye'de görülmesinin ardından, bir kişi 2 metre aralığında olan her kişiyi not alıyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde teknisyen olarak görev yapan Bülent Menteşe, Türkiye'de ilk korona virüs vakasının açıklanmasının ardından günlük tutmaya başladı.

"Günlük tutmak karantina için büyük önem taşıyor"

Sabah evden çıktıktan sonra, görüştüğü kim varsa tarih ve saatiyle birlikte not alan Menteşe not tutmanın, herhangi bir enfekte olma durumu karşısında karantina için büyük önem taşıyacağını söyledi.

"Bakan ilk vakayı açıkladıktan sonra başladım"

Bülent Menteşe, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilk enfekte haberini verdiği zaman not tutmaya başladığını söyleyerek, ''Bakanımız, 'Virüs bulaşan hastamızın geçmişe dönük olarak gittiği yerleri, iletişim kurduğu insanları araştırıyoruz' dedi. Ben de bu bilgiler ışığında günlük tutmaya başladım. Gündelik hayatımda gittiğim yerleri yazıyorum. 2 metre alanımdaki insanları not alıyorum. Şu anda sizinle röportaj yaptığım için sizi de yazacağım. Bunları bir enfekte olma durumunda günlüğe bakarak sizinle iletişim halinde olmaları hayati olur'' diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >