Türkiye'den Ermenistan'a tepki: Eylemlerinin sonuçlarını iyi hesap etmeli

Arşiv
Arşiv

Ermenistan'ın Nahçıvan'a düzenlediği saldırıya ilişkin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''Ermenistan, bu saldırgan eylemlerinin sonuçlarını iyi hesap etmelidir" denildi.

Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan ordusunun Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ndeki Ordubad iline roketli saldırı düzenlemesini şiddetle kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Ermenistan'ın işgal ettiği topraklarda aldığı yenilgiler sebebiyle her geçen gün daha da saldırganlaştığının görüldüğü kaydedildi.

"Çatışmayı Azerbaycan topraklarının dışına yaymak istiyorlar"

  • Türkiye'nin ortak sınırının bulunduğu Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne yönelik saldırının, çatışmayı Ermenistan'ın işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarının dışına yayma gayretinin 'yeni ve tehlikeli bir örneği' olduğu kaydedilen açıklamada, Ermenistan'ın bu tehlikeli provokasyonlardan vazgeçmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

"Ermenistan savaş suçu işliyor"

Açıklamada, "İnsani ateşkesi ihlal eden Ermenistan sivillere saldırarak savaş suçu işlemekte, şimdi de çatışmayı başka boyutlara taşıma gayretine girişmektedir. Ermenistan, bu saldırgan eylemlerinin sonuçlarını iyi hesap etmelidir. Can Azerbaycan'la ve Azerbaycanlı kardeşlerimizle dayanışmamız her zaman tam olacaktır." değerlendirmesinde bulunuldu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >