Türkiye'nin birçok yerinde internet kesildi

Arşiv
Arşiv

Türkiye'deki internet kullanıcıları; Türk Telekom, Türksat Kablonet, Turknet ve Vodafone internet hizmetlerinde aksama olduğunu aktardı.Türk Telekom'un internet sitesindeki duyuruda kesintinin 'planlı çalışmadan' kaynaklandığı ve 5 saat sürmesinin beklendiği belirtildi.

Türkiye'de bazı bölgelerde internet erişim sorunu gözlemlendi. Çok sayıda kullanıcı sosyal medya üzerinden internette bağlantı sorunu yaşadığını belirtti. Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, kesintinin 'planlı çalışmadan' kaynaklandığı ve 5 saat sürmesinin beklendiği bildirildi.

Kesinti yaşanacak iller

  • Planlı çalışma kapsamında internet kesintisi yaşanacak iller Sivas, Samsun, Adıyaman, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakaları, Antalya, Burdur, Kayseri ve Trabzon olarak bildirildi.

Açıklama kısmında "Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için altyapıda çalışma planlanmıştır. Bazı müşterilerimizin kısa süreli hizmet kesintileri yaşaması öngörülmektedir" denildi.

Kullanıcılar kesintinin önceden haber verilmemesine tepki gösterdi

BBC Türkçe'nin haberine göre, kendilerine önceden uyarı gitmediğini söyleyen kullanıcılarsa kesintilere sosyal medyada tepki gösterdi.

Ticaret Bakanlığı geçen ay yaptığı açıklamada, abone olunan internet ve yayın platformu hizmetlerinde bakım ve onarım gibi nedenlerle kesinti yapılmadan 48 saat önce aboneye bilgi verilmesi gerektiğini belirtmişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >