'Türkiye’nin Maldivleri' Salda Gölü’ne turist akını

Salda Gölü
Salda Gölü

Burdur’un Yeşilova ilçesinde Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü 9 günlük kurban bayramı tatilinde tatilcilerin akınına uğradı.

Türkiye’nin derin tatlı su göllerinden biri olan ve Mars’ın jeolojik yapısına benzerlik gösteren dünyadaki iki noktadan biri olarak kabul edilen Burdur Salda Gölü, Maldivler’i andıran beyaz kumulları ve turkuaz görünümüyle ilgi görüyor. 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde alternatif turizm bölgesi olarak gösterilen Türkiye’nin Maldivleri olarak ünlenen, bölge halkının ’saldivler’ adını verdiği plaj, çok sayıda yerli turisti ağırladı.

Giderek popülaritesi artıyor

Gün geçtikçe tanınırlığı artan salda gölünün akibeti yetkilileri endişelendiriyor. Yoğunluğun doğal çevreye vereceği zararı düşünerek tatilciler ve ziyaretçiler sürekli uyarılıyor. Plajlarını sürekli olarak jandarma denetliyor.

Gençlerin ve kamp tutkunlarının yeni adresi

Salda Gölü'nden paylaşılan fotoğraflar sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekiyor. Gençlerin yoğun talebi üzerine gerçekleştirilmek istenen festivale Burdur Valiliği'nden izin çıkmadığı için ilk festival başlamadan iptal edildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >