Türkiye'nin tıbbi yardımı ABD Kongresi'nde kayıtlara geçti

Arşiv
Arşiv

ABD Temsilciler Meclisi Türkiye Dostluk Grubu Eş Başkanı Joe Wilson, Türkiye'nin koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ABD'ye yardım göndermesine yönelik teşekkür mesajını ABD Kongresi'nde de tekrarlayarak resmi olarak kayıtlara geçirdi.

ABD Temsilciler Meclisi Türkiye Dostluk Grubu Eş Başkanı Joe Wilson, Nancy Pelosi başkanlığında toplanan Temsilciler Meclisi Genel Kurulu'nda Türkiye'ye, ABD'ye koronavirüsle mücadele kapsamında yardım gönderdiği için teşekkür ederek, resmi olarak Kongre kayıtlarına geçmesini sağladı.

"Türkiye'nin cömertliğini tebrik ediyorum"

Türkiye'nin bir müttefik olarak ABD'ye iki uçak dolusu tıbbi yardım yaptığını vurgulayan Wilson, şu ifadeleri kullandı:

"Bu, salgınla mücadelede ihtiyacımız olan bir iş birliği türüdür. Devletlerimizin birlikte çalıştığını görmekten memnuniyet duyuyorum. Diğer yandan dünyada 50'den fazla ülkeye tıbbi malzeme ve ekipman teslimatı yapan Türkiye'yi de cömertliğinden dolayı tebrik ediyorum. Yapıcı şekilde birlikte çalışmanın yollarını bulmak ortak çıkarlarımızla örtüşmektedir."

Ne olmuştu?

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine, Türkiye'den ABD'ye iki uçak tıbbi malzeme gönderilmiş, yapılan açıklamalarda teslimatın 500 bin maske, 400 bin önlük, 2 bin litre dezenfektan, 500 yüz koruyucu ve 400 N95 tipi maske ile 1500 koruyucu gözlük içerdiği kaydedilmişti.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >