TURYİD Başkanı açıkladı: Kültür ve Turizm Bakanı ile görüştüm, müzik kısıtlaması kalkacak

Arşiv
Arşiv

Müziğin saat 24.00 ile sınırlandırılmasının kademeli normalleşmenin bir parçası olduğunu ve kısıtlamanın kalkacağını belirten TURYİD Başkanı Kaya Demirer, Demirer, konuyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştüklerini de dile getirdi.

Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer, Antalya’da gerçekleştirilen Birinci Uluslararası Gastronomi Turizm, Ağırlama, Otel, Restoran ve Yatırım Zirvesi FSUMMIT’te konuştu.

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre Demirer, mekanlardaki müzik kısıtlamasının kalkacağını söyledi. Antalya'ya gelmeden önce Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştüğünü söyleyen Demirer şu bilgiyi verdi:

“Kendisinin de izniyle buradan duyurmak isterim ki, müziğin 24.00 ile sınırlandırılması kademeli normalleşmenin bir parçası. Sayın Bakan bunu başka hiçbir yere çekmeye gerek olmadığını, kısıtlamanın yakın bir zamanda kademeli bir şekilde kalkacağını söyledi"

  • Ne olmuştu?
  • Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Müzikle ilgili sınırlamayı da daha ileri bir saat olan 24.00'e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur" demişti.
  • Erdoğan'ın, 21 Haziran Dünya Müzik Günü'ne denk gelen açıklaması üzerine sosyal medyada "#KusuraBakıyoruz" etiketiyle başta müzisyenler olmak üzere binlerce kişi tepkilerini dile getirmişti.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >