Twitter Musk ile masaya oturuyor: 40 milyar dolarlık teklife sıcak bakıyorlar

Elon Musk
Elon Musk

Twitter'ı satın almak için hisse başına 54.20 dolar karşılığında toplam 40 milyar doların üzerinde teklif veren Elon Musk, iddialara göre Twitter ile masaya oturdu. Satış söylentileri sonrası Twitter hisseleri haftaya yüzde 3,39'luk yükselişle başladı.

WSJ'nın kaynaklara dayandırdığı habere göre, Elon Musk ile Twitter yönetimi pazar günü bir araya geldi. Haber Elon Musk'ın Morgan Stanley dahil olmak üzere 13 milyar dolarlık finansman sağladığını bildirmesinden sonra geldi. Twitter yönetimi Elon Musk'ın bu finansmanı bulmasından sonra teklifi kabul etmeye hazır.

Hisseler haftaya yükselişle başladı

Konuya yakın kaynaklar, Twitter yönetim kurulunun toplanmasının ardından hisse başına 54.20 dolarlık anlaşmayı günün ilerleyen saatlerinde açıklayabileceğini söyledi. Kaynaklar ayrıca anlaşmanın son dakikada başarısızlıkla sonuçlanmasının her zaman mümkün olduğunu da ifade etti.

Twitter hisseleri bu haberlerin ardından haftaya yüzde 3,39 yükselişle başladı.

Musk Twitter'ı almakta kararlı

Elon Musk, Cumartesi günü "The Barbarians are at the Gate (Barbarlar Kapıda)" yazan bir tweet attı. Bu tweet eğer Twitter yönetimi teklifini reddederse saldırganca satın almaya gideceğini ima etmesiydi. Zira cümle aynı zamanda KKR'nın RJR Nabisco'yu satın almasını (zamanının en saldırganca ve pahalı anlaşması) anlatan bestseller kitabın adı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >