Twitter'dan 'etkileşim alan tweet' yeniliği

​Twitter'dan 'etkileşim alan tweet' yeniliği

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Twitter, sistemini yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor. Son olarak, yoğun etkileşim alan tweet’lere etiket sistemi aktif hale getirilecek…

Twitter, sosyal medya kullanıcılarının ‘basit ara yüz’ ve kolay kullanım özellikleriyle beğendiği ve tercih sebepleri geliştirilirken bu mekanizmalar üzerine inşa edilmiş bir platform. Tüm bu özelliklerin devam etmesi ve daha da derinleşmesi için şirket, uygulama üzerinde yenilikler yapmaya ve farklı adaptasyonlar denemeye devam ediyor.

Tweet'lere eklenen etiketlere yönelik bir örnek.
Tweet'lere eklenen etiketlere yönelik bir örnek.

Son olarak, test edilen yeni özelliğe göre yoğun etkileşim gören paylaşımların altındaki kişilere etiketler tanımlanacak. Etiketler, yoğun etkileşim alan paylaşımların altına gelen yorumlarda gönderinin asıl sahibinin ve etiketlenen kişilerin rahatça fark edilmesi için kullanılacak. Tweet’in sahibini ‘yazar’, tweet’e konu olanı ‘bahsedilen’ gibi sıfatlarla niteleyen etiketler birçok farklı isimle de ilerleyecek.

Twitter, sürekli olarak yenilenen özellikleriyle her geçen gün daha yetkin bir hale bürünüyor.
Twitter, sürekli olarak yenilenen özellikleriyle her geçen gün daha yetkin bir hale bürünüyor.

Tweet düzenleme de test ediliyor

Twitter’ın etiket sistemi dışında test ettiği bir diğer yenilik ise birçok kullanıcının merakla beklediği ‘tweet düzenleme’ üzerine. Test edilen özellikle birlikte paylaşılmış tweet’ler birkaç küçük oynamayla yeniden düzenlenebilir duruma getirilecek. Düzenleme ve etiket sisteminin ne zaman tüm kullanıcılar için sunulacağı ise henüz netlik kazanmamış durumda.