Twitter’dan Trump açıklaması: Böyle devam ederse hesabı kapanır!

​Twitter’dan Trump açıklaması: Böyle devam ederse hesabı kapanır!

Twitter, Trump'ın öfkeli tweet'lerine devam etmesine izin vermeyeceğini ifade eden bir açıklama yayınladı. Twitter’ın genel politikası dünya liderleri için yargısız bir platform oluşturmak olarak tanımlandığından ve liderlerin söylediği her şey haber değeri taşıdığından bu konuya verilen önem arttı. Trump’ın söylemleri, önümüzdeki günlerde başını ağrıtabilir

Twitter, Başkan Donald Trump da dahil platformda hiç kimsenin istismar edici davranışlar ya da kuralları ihlal ettiği için yasaklanma tehdidinden muaf tutulmadığını söyledi. Sosyal medya devi, devlet başkanları ve diğer insanlar için aynı standarda sahip. Çünkü söylenilenler doğal olarak haber değeri taşıyor. Ancak Twitter'ın politika sorumlusu Vijaya Gadde, "Başkan ya da başkası için bu bir istisna değil" dedi.

İlginizi çekebilirGörülmüş en uzak kara delik keşfedildi
İlginizi çekebiliriPhone X’u parçalayıp suyunu içmeye çalıştı!

Trump'ın tehditkar paylaşımları Twitter'ın canını sıkıyor!

Yaklaşık 54.2 milyon kullanıcı Twitter'da Trump'ı takip ediyor. Trump'ın nükleer kodları kullanmak için yasal yetkisi olsa da platformdaki tehdit vari sözleri Twitter'ın Hizmet Şartları'nın bir parçası olabilir. Twitter'ın Trump'ın tehditkar paylaşımlarına izin vermesi de çelişki yaratıyor. CEO Jack Dorsey ve bütün şirket, ayrımcılık yaptığına dair ciddi eleştiriler alıyor.

Donald Trump, Twitter'ı aktif biçimde kullanıyor.
Donald Trump, Twitter'ı aktif biçimde kullanıyor.

Dorsey, "Benim rolüm soru sormak ve tarafsız olduğumuzdan emin olmaktır. Kamu yararını gözetmek adına hizmet şartlarımızı sürekli güncelliyoruz" dedi. Dorsey, Twitter'ın şimdiye kadar ajansa bağlı olduğuna inanan ve son etkinliği gören 3.843 hesabı askıya aldığını belirtti. Dorsey, “Bu hesaplar, Amerikalı olduklarını iddia eden sahte kimlikler kullandı. Sosyal ve politik meselelere odaklanmış kişiler yarattı” dedi.