Üç kamu bankasından konut kredileri için yapılandırma

Üç kamu bankası, müşterilerinin konut kredilerini aylık yüzde 0,99 faizle yenileyecek.
Üç kamu bankası, müşterilerinin konut kredilerini aylık yüzde 0,99 faizle yenileyecek.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yüksek faizlerle konut kredisi kullanmış olan müşterilerinin kredilerini yapılandıracaklarını açıkladı. Buna göre, ağustostan önce konut kredisi kullanmış müşteriler, kredilerini aylık yüzde 0,99 faizle yenileyebilecek.

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yaptıkları faiz indirimlerinin ardından, daha yüksek faizlerle konut kredisi kullanmış olan müşterilerinin kredilerini yapılandıracaklarını açıkladı. Üç bankanın ortak açıklamasında, "Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ekonomideki olumlu gelişmeler, faiz ve enflasyon oranlarındaki düşüş trendi doğrultusunda Ağustos ayı itibariyle konut kredilerinde faiz indirimine gitmiş ve müşterilerine 500 bin liraya kadar olan tutarlar için aylık yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi kullandırımına başladı" denildi.

Bankaların ortak açıklamasından satır başları şöyle;

  • Üç bankadan kredi çekenler öncelikli olacak
  • Ağustos ayında gerçekleştirilen bu indirimden önce Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan konut kredisi kullanmış ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin liranın altında olan müşterilerine, talep etmeleri halinde kredilerini aylık yüzde 0.99 faiz oranıyla yenileme imkanı sağlanacaktır.

Kredisi 500 bin liranın altında olanlar yüzde 0,99 oranından faydalanacak

Yapılan faiz indiriminden faydalanmak isteyen müşterilerin, ilgili Banka Şubelerine başvurması gerekmekte olup;

500 bin liranın altında kredi borcu olanların aylık yüzde 0.99 oranından, 500.000 liranın üzerinde kredi borcu bulunanların ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranlarından kredileri yenilenebilecektir.

  • İndirim uygulaması 1 Ekim'de başlayacak
  • Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank müşterilerinin finansal yüklerini azaltacak olan faiz indirimi uygulamasına 01.10.2019 tarihinde başlayacaklardır.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >