Üç metreden bahçeye uçan otomobil dik durdu

Kaza yerinden fotoğraf
Kaza yerinden fotoğraf

İstanbul Üsküdar'da bir otomobil buzlanan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu demir bariyerleri parçalayarak üç metre yükseklikten apartmanın bahçesine uçtu.

İstanbul Üsküdar'daki kaza saat 09.30 sıralarında Acıbadem Mahallesi Başöğretmen Sokak'ta meydana geldi. Kar yağışı nedeniyle buzlanan yolda otomobil sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan otomobil yaklaşık 10 metre kayarak kaldırıma çıktıktan sonra da demir bariyerleri kırıp apartmanın bahçesine düştü.

Kaza yerinden fotoğraf
Kaza yerinden fotoğraf

Dik şekilde çakıldı

Üç metre yükseklikten düşen otomobil bahçede dik bir şekilde kaldı. Balkondan destek alarak dik duran otomobildeki kadın sürücü kazayı gören vatandaşlar tarafından araç içinde çıkartıldı. Kazayı gören bina sakinleri polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa bir süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı sürücüyü hastaneye kaldırdı. Polis ekipleri aracın düştüğü yerde dubalarla güvenlik önlemi aldı.

Kaza yerinden fotoğraf
Kaza yerinden fotoğraf

Yaralıyı araçtan çıkartanlardan biri olan Bekir Yeşer, "Sesi duydum. Hemen yardıma koştum. Bayan sürücüyü ben çıkardım. Çok korkmuştu. 15-20 metreden kayarak boşluğa düştü." diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >