Uçak kazasında hayatını kaybeden Mina Başaran'ın nişanlısından duygulandıran paylaşım

Mina Başaran ve Murat Gezer kısa bir süre içinde evlenecekti.
Mina Başaran ve Murat Gezer kısa bir süre içinde evlenecekti.

Geçen yıl gittiği tatil dönüşü İran'da uçağı düşen ve 11 arkadaşıyla birlikte hayatını kaybeden iş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran'ın ölümünün üzerinden tam 1 yıl geçti. Başaran hayatını kaybetmeden kısa bir süre önce Murat Gezer'le nişanlanmıştı. Gezer'in nişanlısının ölüm yıldönümüyle alakalı gazetelere verdiği ilan herkesi duygulandırdı.

İş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran geçen yıl Mart ayında arkadaşlarıyla bekarlığa veda için Dubai'ye gitmişti. En yakın 11 arkadaşıyla tatile giden Başaran dönüşte İran'da uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Mürettebattan kurtulanın olmadığı kazada iki kadın kaptan bulunuyordu.

Duygusal ilan

Uçak kazasında hayatını kaybeden Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer gazetelere ilan verdi.

İlanda Gezer, "Mina'm... Minik Kalpli Meleğim...Bugün sen gideli birinci senemiz. Sen yerine birini koyamadığım gururum, bir tanecik meleğimsin. Bana yaşattığın tüm güzellikler ve anılar için sana minnettarım...Murty'n" yazdı.

Mina Başaran, nişanlısı Murat Gezer ile düğün tarihlerinden bir ay önce hayatını kaybetmişti.
Mina Başaran, nişanlısı Murat Gezer ile düğün tarihlerinden bir ay önce hayatını kaybetmişti.

Pilot Beril Gebeş hala bulunamadı

İran'da 11 Mart 2018 tarihinde meydana gelen kazada, Kaptan Pilot Beril Gebeş ve İkinci Pilot Melike Kuvvet’in kokpitinde bulunduğu Başaran Holding’e ait, TC-TRB tescilli Bombardier Challenger 604 tipi iş jeti, Birleşik Arap Emirlikleri’nden İstanbul’a gelişte düşmüş, kazada Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ile 7 arkadaşının da aralarında olduğu 11 kişi yaşamını yitirmişti.

İş jeti kazasının birinci yılı dolmasına rağmen kaptan pilot Beril Gebeş'in cenazesi ise hala bulunamadı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >