Uludağ'da kaybolan iki dağcının arama çalışmaları devam ediyor: 30 saat geride kaldı

Uludağ'da kaybolan 2 dağcı aranıyor.
Uludağ'da kaybolan 2 dağcı aranıyor.

Uludağ'da zirveye çıkan iki arkadaştan dün geceden beri haber alınamıyor. AFAD ve Jandarma ekiplerinin katıldığı arama kurtarma çalışmalarında 30 saat geride kaldı. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki iki tespit uçağı da gece saatlerinde havalanarak bölgede tarama yaptı. Termal ve gece görüş özelliğine sahip uçaklar, kaybolan kişilerin tahmini güzergahlarında herhangi bir bulguya rastlayamayınca uçuşu sonlandırdı.

İstanbul'dan Bursa'ya 1 Aralık'ta gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolunun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp (37), bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kayboldu.

Arama çalışmalarında 30 saat geride kaldı

Alpaslan ve Sarp'a telefonla ulaşamayan ailelerinin durumu jandarmaya bildirmesiyle dün gece 02.30'da bölgede arama çalışmaları başlatıldı.

  • Aralıksız 30 saattir devam eden çalışmalara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Nilüfer Arama Kurtarma Derneği (NAK), AKUT Arama Kurtarma Derneği, İHH Arama Kurtarma ve Bursa Arama Kurtarma Derneği (BAKUT) ekipleri katılıyor.

Uludağ'daki arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
Uludağ'daki arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kurtarma çalışması 140 kişilik bir ekiple sürüyor

Karadan yürütülen arama kurtarma çalışması 140 kişilik bir ekiple sürüyor.

Öte yandan, günün ilk ışıklarıyla beraber keşif uçaklarının çalışmalara tekrar destek vermeye başladığı belirtildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >