20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Umreden gelenlerin karantina süresi uzatıldı

Gölbaşı'nda umreden dönenlerin karantinaya alındığı yurt
Gölbaşı'nda umreden dönenlerin karantinaya alındığı yurt

Umre dönüşü Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yurda yerleştirilen 3 bin 135 kişiden bazılarının koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine, dün planlanan tahliye işlemleri durduruldu. Koronavirüs Bilim Kurulu'nun aldığı karar ile umrecilerin karantina süresinin 1 hafta daha uzatıldığı öğrenildi.

Corona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla, 15 Mart'ta umreden Ankara'ya gelen 3 bin 135 kişi Gölbaşı ilçesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında karantinaya alındı.

Bazı umrecilerin testleri pozitif

14 günlük karantina süresinin ardından umrecilerin dün tahliye edilmesi planlandı. Fakat, yapılan incelemeler sonucu bazı umrecilerin testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi. Bu kişiler yurtlara gelen ambulanslar ile Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı.

Bilim Kurulu'ndan uzatma kararı

Yaşanan bu gelişme sonrası tahliye işlemleri durduruldu. Koronavirüs Bilim Kurulu'nun aldığı karar ile karantina sürecinin 1 hafta daha uzatıldığı öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER