Ünlü çakmak markası 35 milyon liraya satıldı

Tokai marka çakmakların üreticisi Sebat Çakmak 35 milyon liraya satıldı
Tokai marka çakmakların üreticisi Sebat Çakmak 35 milyon liraya satıldı

Yıldız Holding çatısı altındaki şirketlerden Gözde Girişim yüzde 100 sahibi olduğu Tokai marka çakmakların üreticisi Sebat Çakmak'ı 35 milyon lira bedelle Can Holding'e sattı. Satın almayı gerçekleştiren Can Holding adını son olarak Bilgi Üniversitesi'nin alımı ile duyurmuştu.

Borsa'da hisseleri işlem gören Gözde Girişim Sermayesi’nin sahip olduğu Sebat Çakmak 35 milyon lira bedelle Can Holding'e satıldı. Sebat'ın ürettiği Tokai markası 'Çakar çakmaz çakan çakmak' reklam sloganı ile tanınıyordu.

Bilgi Üniversitesi'ni de satın almıştı

Sebat Çakmak, Tokai marka çakmakların üreticisi olarak tanınıyor. Ana ortakları arasında Yıldız Holding, Kökler Yatırım Holding, Üs Holding ve Templeton Yatırım Fonu olan Gözde Girişim, yüzde 100’üne sahip olduğu Sebat Çakmak’ı Can Uluslararası Yatırım Holding’e sattığını KAP'a bildirdi.

  • Satın almayı gerçekleştiren Can Holding ise adını son olarak Bilgi Üniversitesi'nin alımı ile duyurmuştu.

35 milyon liraya satıldı

Gözde Girişim'den KAP’a yapılan açıklamaya göre satış bedeli 35 milyon lira oldu.Satış işleminin tamamlanması için Rekabet Kurumu’ndan izin alınacak. Sebat Çakmak’ın satışından gelen para ile Gözde Girişim finansal borçlarını azaltmayı hedefliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >