Ünlü komedyenin ağabeyi hırsızlıktan gözaltına alındı!

Arşiv
Arşiv

Ankara'da yankesicilik yapan bir şahıs gözaltına alındı. Yankesicinin, ünlü komedyen Şafak Sezer'in ağabeyi olduğu öğrenildi.

Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde (AŞTİ) yankesicilik yaptığı iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. Yankesici şahsın, ünlü komedyen Şafak Sezer'in ağabeyi olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre olay, 9 Eylül Pazar günü AŞTİ’de meydana geldi. Saat 21.00 sıralarında şehir dışından Ankara’ya gelen M.Ş., bagajlarını almak üzere otobüsün arkasına geçtiği sırada parasının çalındığını fark etti. Hemen Çiftlik Polis Merkezi Amirliğine giden M.Ş. 600 TL’sinin çalındığına dair ihbarda bulundu. Bunun üzerine harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, inceledikleri güvenlik kameraları görüntüleri neticesinde, olayı gerçekleştiren şahsın komedyen Şafak Sezer’in ağabeyi Y.Sezer olduğunu tespit etti.

Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali
Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali

Trabzon'da da hırsızlık yapmıştı

Y.S., Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince bu sabah gözaltına alındı. Zanlının emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.
Öte yandan, zanlı daha önce de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, 24 Mart Perşembe günü Trabzon’da yaptığı mitingde, İl Yönetim Kurulu üyesi Hasan Basri Halisçelik’in 1600 lira ile 400 dolarını çalmıştı. Y. Sezer gerçekleştirdiği bu hırsızlık suçu kapsamında tekrar Ankara’da gözaltına alınmıştı.