Ünlü oyuncu Başak Sayan, can dostunun ölümünü sosyal medya hesabından duyurdu

2014 yılında nikah masasına oturan Başak Sayan'ın, iki çocuğu bulunuyor.
2014 yılında nikah masasına oturan Başak Sayan'ın, iki çocuğu bulunuyor.

Vefat eden yol arkadaşının ardından, Başak Sayan'dan duygusal sözler: 'Sayende gerçek sevginin, sadakatin, sabrın ne demek olduğunu öğrendim. Senden ayrılmak hayatımdaki en zor şey'

Geçtiğimiz aylarda 17 yıl birlikte yaşadığı köpeği Max için hayranlarından dua isteyen Başak Sayan, acı haberi sosyal medya hesabından paylaştığı duygusal notla duyurdu.

  • "3 gün önce doğum günüydü. 15.Kasım.2001 doğumluydu. 17 yılı geride bıraktı o gün. Doğduğu günü hatırlıyorum da; 9 yavrunun en zayıfı ama savaşçısıydı. Bu kadar uzun süre hayatta kalması da bu yüzden. Görür görmez aşktı bizimki. Tam 17 sene her anımda yanımdaydı benim. Bütün zor ve iyi zamanlarımda."
Bu gönderiyi Instagram'da gör

3 gün önce doğumgünüydü. 15.Kasım.2001 doğumluydu. 17 yılı geride bıraktı o gün. Doğduğu günü hatırlıyorum da; 9 yavrunun en zayıfı ama savaşçısıydı. Bu kadar uzun süre hayatta kalması da bu yüzden. Görür görmez aşktı bizimki. Tam 17 sene her anımda yanımdaydı benim. Bütün zor ve iyi zamanlarımda. Her gece ona sarılarak uyudum ben doğduğundan beri. Evlendikten sonra da eşimle aramızda yatmaya devam etti. Çok iyi huylu bir candı. Gözümün içine öyle bir bakardı ki içim erirdi. Dün gece çok kötüleşti aniden. Sabaha kadar titreyip ağlayarak inledi. Sabaha kadar yanımda yatırıp sakinleştirmeye çalıştım ama sakinleşmedi bir türlü. Derken sabaha karşı 5 e doğru uyudu. Bu sabah ona haftalardır yaptığım gibi şırınga ile suyunu içirdim, yemeğini yedirip ilaçlarını içirdim. Öğlen 12 gibi annem ona sıcak duş aldırıp rahatlatım dedi, yıkadık, çok hoşuna gitti, sıcak suyun altında uyudu. Ama sonrasında kötüleşti yeniden. Bir gece evvel ailemi aramıştım, hepsi geldiler bugün beni yalnız bırakmamak için. Max hepsini gördü teker teker. Akşamüstü dedim ki biraz kucağımda dursun. Kucağıma aldıktan sonra biz biraz yalnız kalalım dedim herkese. Odama gelip yatağa oturdum ve onu ne kadar sevdiğimi söyledim okşayarak.Kalp atışları çok yavaştı. Sonra içimden bir ses melekleri çağırmamı ve onun acısını azaltmalarını istememi söyledi.Bu esnada vücudu kasıldı birkaç defa. Cümlem bittiğinde kalp atışları sonlanmıştı. Kucağıma doğdu, kucağımda hayata gözlerini yumdu. Ben bana ait olduğunu sansam da asıl ait olduğu Yaradan’a döndü sonunda. Evrende hiçbir enerji kaybolmaz. Ben bana geri döneceğini biliyorum. O vakte kadar bu acıya katlanmaya çalışacağım. Seni çok seviyorum Max. Bana yaşattığın tüm güzel duygular, öğrettiğin tüm erdemler için teşekkür ederim. Sayeden gerçek sevginin, sadakatin, sabrın ne demek olduğunu öğrendim. Senden ayrılmak hayatımdaki en zor şey. Ben sensiz hayatın ne demek olduğunu bile bilmiyorum ki. Ama biliyorum ki bana geri döneceksin. Ve son söz; Allah’ım! Onu bana yolladığın, yol arkadaşım olmasını sağladığın için şükürler olsun sana. Lütfen onu bana geri yolla, hangi formda olursa olsun... Teşekkürler...

Başak Sayan (@basaksayan)'in paylaştığı bir gönderi ()

"Sabaha kadar yanımda yatırıp sakinleştirmeye çalıştım"
"Her gece ona sarılarak uyudum ben doğduğundan beri. Evlendikten sonra da eşimle aramızda yatmaya devam etti. Çok iyi huylu bir candı. Gözümün içine öyle bir bakardı ki içim erirdi.


Dün gece çok kötüleşti aniden. Sabaha kadar titreyip ağlayarak inledi. Sabaha kadar yanımda yatırıp sakinleştirmeye çalıştım ama sakinleşmedi bir türlü. Derken sabaha karşı 5'e doğru uyudu. Bugün sabah ona haftalardır yaptığım gibi şırınga ile suyumu içirdim, yemeğini yedirip ilaçlarını içirdim."
"Sabaha kadar yanımda yatırıp sakinleştirmeye çalıştım" "Her gece ona sarılarak uyudum ben doğduğundan beri. Evlendikten sonra da eşimle aramızda yatmaya devam etti. Çok iyi huylu bir candı. Gözümün içine öyle bir bakardı ki içim erirdi. Dün gece çok kötüleşti aniden. Sabaha kadar titreyip ağlayarak inledi. Sabaha kadar yanımda yatırıp sakinleştirmeye çalıştım ama sakinleşmedi bir türlü. Derken sabaha karşı 5'e doğru uyudu. Bugün sabah ona haftalardır yaptığım gibi şırınga ile suyumu içirdim, yemeğini yedirip ilaçlarını içirdim."
"Kalp atışları çok yavaştı"
"Öğlen 12 gibi annem ona sıcak duş aldırıp rahatlatayım dedi, yıkadık, çok hoşuna gitti, sıcak suyun altında uyudu. Ama sonrasında kötüleşti yeniden. Bir gece evvel ailemi aramıştım, hepsi geldiler bugün beni yalnız bırakmamak için. Max hepsini gördü teker teker.


Akşamüstü dedim ki biraz kucağımda dursun. Kucağıma aldıktan sonra biz biraz yalnız kalalım dedim herkese. Odama gelip yatağa oturdum ve onu ne kadar sevdiğimi söyledim okşayarak. Kalp atışları çok yavaştı."
"Kalp atışları çok yavaştı" "Öğlen 12 gibi annem ona sıcak duş aldırıp rahatlatayım dedi, yıkadık, çok hoşuna gitti, sıcak suyun altında uyudu. Ama sonrasında kötüleşti yeniden. Bir gece evvel ailemi aramıştım, hepsi geldiler bugün beni yalnız bırakmamak için. Max hepsini gördü teker teker. Akşamüstü dedim ki biraz kucağımda dursun. Kucağıma aldıktan sonra biz biraz yalnız kalalım dedim herkese. Odama gelip yatağa oturdum ve onu ne kadar sevdiğimi söyledim okşayarak. Kalp atışları çok yavaştı."
"Yaradan'a döndü sonunda..."
"Sonra içimden bir ses melekleri çağırmamı ve onun acısını azaltmalarını istememi söyledi.Bu esnada vücudu kasıldı birkaç defa. Cümlem bittiğinde kalp atışları sonlanmıştı. Kucağıma doğdu, kucağımda hayata gözlerini yumdu. Ben bana ait olduğunu sansam da asıl ait olduğu Yaradan'a döndü sonunda..."
"Yaradan'a döndü sonunda..." "Sonra içimden bir ses melekleri çağırmamı ve onun acısını azaltmalarını istememi söyledi.Bu esnada vücudu kasıldı birkaç defa. Cümlem bittiğinde kalp atışları sonlanmıştı. Kucağıma doğdu, kucağımda hayata gözlerini yumdu. Ben bana ait olduğunu sansam da asıl ait olduğu Yaradan'a döndü sonunda..."
"Sayende gerçek sevgiyi öğrendim"
"Evrende hiçbir enerji kaybolmaz. Ben bana geri döneceğini biliyorum. O vakte kadar bu acıya katlanmaya çalışacağım. Seni çok seviyorum Max. Bana yaşattığın tüm güzel duygular, öğrettiğin tüm erdemler için teşekkür ederim. Sayende gerçek sevginin, sadakatin, sabrın ne demek olduğunu öğrendim. Senden ayrılmak hayatımdaki en zor şey. Ben sensiz hayatın ne demek olduğunu bile bilmiyorum ki. Ama biliyorum ki bana geri döneceksin.


Ve son söz; Allah'ım! Onu bana yolladığın, yol arkadaşım olmasını sağladığın için şükürler olsun sana. Lütfen onu bana geri yolla, hangi formda olursa olsun... Teşekkürler..."
"Sayende gerçek sevgiyi öğrendim" "Evrende hiçbir enerji kaybolmaz. Ben bana geri döneceğini biliyorum. O vakte kadar bu acıya katlanmaya çalışacağım. Seni çok seviyorum Max. Bana yaşattığın tüm güzel duygular, öğrettiğin tüm erdemler için teşekkür ederim. Sayende gerçek sevginin, sadakatin, sabrın ne demek olduğunu öğrendim. Senden ayrılmak hayatımdaki en zor şey. Ben sensiz hayatın ne demek olduğunu bile bilmiyorum ki. Ama biliyorum ki bana geri döneceksin. Ve son söz; Allah'ım! Onu bana yolladığın, yol arkadaşım olmasını sağladığın için şükürler olsun sana. Lütfen onu bana geri yolla, hangi formda olursa olsun... Teşekkürler..."
Başak Sayan kimdir?
Başak Sayan, 17 Haziran 1977 Ankara'da doğdu. Baba tarafından Azeri olan Başak Sayan, Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde eğitim aldı. Lise ve öncesi okul yıllarında sahne sanatlarına ilgi duyan Sayan, tiyatro etkinlikleri içinde yer aldı. Üniversite eğitimi sırasında özel bir televizyon kanalında çalışmaya başlayan Sayan, kamera arkasında ve reklam filmlerinde bulundu.
Başak Sayan kimdir? Başak Sayan, 17 Haziran 1977 Ankara'da doğdu. Baba tarafından Azeri olan Başak Sayan, Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde eğitim aldı. Lise ve öncesi okul yıllarında sahne sanatlarına ilgi duyan Sayan, tiyatro etkinlikleri içinde yer aldı. Üniversite eğitimi sırasında özel bir televizyon kanalında çalışmaya başlayan Sayan, kamera arkasında ve reklam filmlerinde bulundu.
Dizi oyunculuğu yaptı
1995 yılının Mart ayında İstanbul'a gelen Başak Sayan, Star TV'de çalışmaya başladı. Ardından başka kanallarda kadın ve müzik programları hazırlayıp sunmaya başladı. Aynı tarihlerde bir televizyon filminde rol aldıktan sonra dönemin ses getiren dizilerinden Fırat'da oynamaya başladı. 2004 yılında rol aldığı Gurbet Kadını adlı diziyle daha geniş kitleler tarafından tanınan Sayan, 2006 yılında rol aldığı Geniş Zamanlar ve Yaprak Dökümü adlı dizilerle de ününe ün kattı.
Dizi oyunculuğu yaptı 1995 yılının Mart ayında İstanbul'a gelen Başak Sayan, Star TV'de çalışmaya başladı. Ardından başka kanallarda kadın ve müzik programları hazırlayıp sunmaya başladı. Aynı tarihlerde bir televizyon filminde rol aldıktan sonra dönemin ses getiren dizilerinden Fırat'da oynamaya başladı. 2004 yılında rol aldığı Gurbet Kadını adlı diziyle daha geniş kitleler tarafından tanınan Sayan, 2006 yılında rol aldığı Geniş Zamanlar ve Yaprak Dökümü adlı dizilerle de ününe ün kattı.
Kitap yazmaya başladı
Başak Sayan, 2010 yılı kendisini yazı alanında da öne çıkarttı. 2010 Haziran ayında piyasaya çıkan ''Aşk Ve Baştan Çıkarma Üzerine'' adlı ilk kitabından sonra Akşam Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaya başladı ve 2011 Haziran ayında da ilk romanı ''Bağlanma Korkusu'' nu yayınladı.İki yılın ardından kamera karşısına geçen Sayan, bir yandan öyküler yazardı, diğer yandan çeşitli filmlerde rol aldı. 2014 yılında Washington'daki Dünya Bankası'nda Latin ülkelerinden sorumlu ekonomist Murat Vardal ile evlenerek bir dönem Amerika'ya yerleşen oyuncu, eşiyle birlikte Türkiye'ye kesin dönüş yaptı. Çiftin, bu evliliklerinden iki çocuğu var.
Kitap yazmaya başladı Başak Sayan, 2010 yılı kendisini yazı alanında da öne çıkarttı. 2010 Haziran ayında piyasaya çıkan ''Aşk Ve Baştan Çıkarma Üzerine'' adlı ilk kitabından sonra Akşam Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaya başladı ve 2011 Haziran ayında da ilk romanı ''Bağlanma Korkusu'' nu yayınladı.İki yılın ardından kamera karşısına geçen Sayan, bir yandan öyküler yazardı, diğer yandan çeşitli filmlerde rol aldı. 2014 yılında Washington'daki Dünya Bankası'nda Latin ülkelerinden sorumlu ekonomist Murat Vardal ile evlenerek bir dönem Amerika'ya yerleşen oyuncu, eşiyle birlikte Türkiye'ye kesin dönüş yaptı. Çiftin, bu evliliklerinden iki çocuğu var.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >