Ünlü sanatçı Erol Evgin, Antalyalı hayranlarına nostalji yaşattı

Erol Evgin
Erol Evgin

Türk pop müziğinin usta sesi Erol Evgin, Antalya'da konser verdi. Konseri yaklaşık bin 500 kişi takip etti.

Sanatçı Erol Evgin, ’Altın Şarkılar’ açık hava konserleri Türkiye turnesi kapsamında Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu’nda Antalyalılarla buluştu. Evgin, dört neslin birlikte şarkılar söylediği konserinde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Usta sanatçı, "Söyle Canım", "Rüya", "Ben İmkansız Aşklar İçin Yaratılmışım" ve "Ateşle Oynama" isimli şarkılarını okuyan Evgin'e, konser alanında bulunan dinleyiciler eşlik etti.

Sıcak ve nemli havaya rağmen Antalyalıların konsere büyük ilgi gösterdiği gözlemlendi. Evgin’in konserini, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de takip etti. "Altın Şarkılar" ismi ile düzenlenen konserde nostalji de yaşatan Evgin’i yaklaşık bin 500 kişi izledi.

Erol Evgin kimdir?

Erol Evgin
Erol Evgin

16 Nisan 1947 tarihinde İstanbul’da doğdu. POPSAV’ın kurucusudur. Yüksek mimar Emel Evgin ile evli ve 2 çocuk babasıdır. Oğlu Türk pop müziği sanatçısı Murat Evgin’dir. Liseyi İstanbul Erkek Lisesi'nde, üniversiteyi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yüksek Mimarlık Bölümü'nde okumuştur. Bir dönem aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak da çalışmıştır. Daha sonra eşi ile birlikte bir mimarlık bürosu açmıştır. Halen POPSAV Yüksek Danışma Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Almanca ve İngilizce bilmektedir. 1969 yılında ilk 45'lik plağı "Sen – Eski Günler"i çıkardı. Çiğdem Talu ve Melih Kibar ile birlikte çalışmaya başladı. Bu çalışma sonucu, “İşte Öyle Bir Şey”, “Sevdan Olmasa”, “Bir de Bana Sor”, “İçimdeki Fırtına”, “Etme Eyleme”, “Söyle Canım” , “Deli Divane”, “Hep Böyle Kal” adlı 45'lik plakları çıkardı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >