Ünlü sanatçı Rasim Öztekin ameliyat oldu

Rasim Öztekin

Ünlü sanatçı Rasim Öztekin ameliyat oldu. Öztekin, ameliyat sonrası ilk paylaşımını Twitter hesabında yaptı.

Geçirdiği sağlık sorunu sebebiyle ameliyat olan ünlü oyuncu Rasim Öztekin, ilk paylaşımını yaptı. Kalp pili değişen Öztekin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, kendisine geçmiş olsun mesajları gönderen takipçileri için bir teşekkür yazısı yayınladı.

Öztekin'in yazısı şöyle, "Geçmiş olsun mesajları için çok çok teşekkürler. Benimki var olan pili değiştirmekti yani mazot aldım yola devam. Allah çaresiz hastalık vermesin. Çaresiz hastalığı olanlara Allah’tan şifa diliyorum"

İşte o paylaşım

Rasim Öztekin
Rasim Öztekin

Rasim Öztekin kimdir?

Rasim Öztekin
Rasim Öztekin

1959 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nu bitirdi. Sahne yaşamında ilk deneyimlerini 1977 yılında Kadıköy Halk Eğitim, İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Nöbetçi Tiyatro’ da amatör çalışmalarla edindi. 1980 yılının Kasım ayında Ferhan Şensoy'un Orta Oyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 1980-1992 yılları arasında Şahları da Vururlar, Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı, İçinden Tramvay Geçen Şarkı, İstanbul’u Satıyorum başta olmak üzere Orta Oyuncular Tiyatrosu’nun tüm oyunlarında rol aldı. 1992 - 1995 yılları arasında televizyonda sırasıyla, “Müzikomedi” (Nükhet Duru ve Demet Akbağ’la birlikte), “Mega Show” (Hülya Avşar-İbrahim Tatlıses-Demet Akbağ'la birlikte) adlı şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’ de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. 1995’te Orta Oyuncular Tiyatrosu ile Aptallara Güzel Gelen Televizyon Dizileri, Çok Tuhaf Soruşturma ve Fişne Bahçesi gibi birçok prodüksiyonda yer aldı. Bir Günlük Aşk Hikayesi, 72. Koğuş, Arabesk, Tersine Dünya, Passion Du Turca, Pardon ve Şans Kapıyı Çalınca isimli filmlerde oynadı. Köşedönücü, Biraz Düş, Biraz Gülüş, Eğrisiyle Doğrusuyla, Bir Yaz Gecesi Eğlencesi, Boş Gezen ve Kalfası, Başka İstanbul Yok ve Yeni Hayat isimli televizyon yapımlarında rol aldı. Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol alan Rasim Öztekin, TRT'ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam ve Star Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. Oyuncu Pelin Öztekin, kızıdır.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >