Ünlü sanatçı yoğun bakımda

Sevcan Orhan.
Sevcan Orhan.

Türk Halk Müziğinin başarılı seslerinden olan sanatçı Sevcan Orhan'ın yoğun bakıma alındığı öğrenildi. Karaciğeri ile ilgili bir operasyon geçiren Orhan'ın 2 gündür yoğun bakımda tedavisinin devam ettiği ancak durumunun iyiye gittiği söylendi.

Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan son zamanlarda sağlık sorunları yaşıyor.

Sanatçı bir hastanede videotorakoskopi operasyonu geçirdi. Yoğun bakıma alınan Orhan'ın karaciğerinden rahatsız olduğunu öğrenildi. Başarılı sanatçı 2 gündür yoğun bakımda tedavi görüyor.

Menajeri açıklama yaptı

Sevcan Orhan'ın sağlık durumu hakkında menajeri Harun Belenkoğulları sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Açıklamada;

''Sanatçımız Sevcan Orhan Etiler'de bir hastanede gerçekleştirilen detaylı tetkiklerden sonra 15/05/2019 tarihinde Prof.Dr. Celalettin Kocatürk yönetiminde başarılı bir ''Videotorakoskopi'' operasyonu geçirmiştir. Tedbir amaçlı iki gün yoğun bakım servisinde gözlem altında tutulan Sevcan Orhan, sağlık durumundaki olumlu gelişmeler neticesinde normal yatan hasta birimlerine alınmıştır. Sanatçının genel sağlık durumu her geçen dakika daha iyiye gitmekte olup, bir süre daha hastanede gözlem altında tutulacaktır.

Yazılı ve görsel medyada oluşacak her türlü bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve hali hazırda devam edecek tedavi sürecini olumsuz yönde etkilememek adına gerekli hassasiyeti göstereceğinize olan inancımızın tam olduğunu bir kez daha belirtmek isteriz. Gerek görmeniz halinde konu ile ilgili en net ve doğru bilgi akışının tarafımızdan sağlanacağını ifade eder, hassas tutumunuz ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz'' dedi.

Sevcan Orhan'ın durumunun iyiye gittiği söylendi.
Sevcan Orhan'ın durumunun iyiye gittiği söylendi.

VideotoRaskopi nedir?

Videotorakoskopi operasyonu, genelde akciğerde tespit edilen şüpheli kitleden biyopsi örneği almak veya kitlenin tamamını almak için yapılıyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >