Ünlü sunucu 10 yıldır ellerini neden yıkamadığını açıkladı

ABD'nin en çok izlenen Televizyonlarından Fox Tv'nin haber sunucusu Pete Hegseth, yaptığı açıklamayla bir anda gündeme oturdu.
ABD'nin en çok izlenen Televizyonlarından Fox Tv'nin haber sunucusu Pete Hegseth, yaptığı açıklamayla bir anda gündeme oturdu.

ABD televizyonlarından Fox'un dünyaca ünlü sunucularından Pete Hegseth, temizlik hassasiyetinin abartıldığını, gözle görülmeyen şeylerin insanlara zarar vermeyeceğini iddia ederek 10 yıldır ellerini yıkamadığını bir televizyon programının canlı yayınında söyledi.

ABD'nin en büyük televizyon kanallarından olan Fox TV'nin haber sunucusu PeteHegseth, canlı yayında 10 yıldır ellerini yıkamadığını itiraf etti. Princeton Üniversitesi'nden 2003 yılında mezun olan ardından Harvard'da yüksek lisans yapan Hegseth, ABD Başkanı Donald Trump'a yakınlığıyla biliniyor.

ABD Başkanı Donald Trupm'a yakınlığıyla bilinen Fox TV sunucusu Pete Hegseth, Trump'ın el yıkama takıntısı olduğunu söyledi.
ABD Başkanı Donald Trupm'a yakınlığıyla bilinen Fox TV sunucusu Pete Hegseth, Trump'ın el yıkama takıntısı olduğunu söyledi.

''Çıplak gözle görülmeyen mikroplar insana zarar vermez''

Ünlü sunucu Pete Hegseth'in 10 yıla aşkın süredir ellerini yıkamadığını söylemesinin ardından, sosyal medya ikiye bölündü. Bazı kullanıcılar hijyen kurallarının çok abartıldığını düşünerek Hegseth'i haklı buldu. Hegseth ise fikrini şu sözlerle savundu:

Çıplak gözle görülmeyen mikropların gerçek olduğuna inanmıyorum

Kendini korumak için aşı olduğunu söyleyen Hegseth, 2019 yılında "canlı yayın dışında söylediklerini canlı yayında da söyleme" kararı aldığını belirtti.

Kendisiyle beraber programı sunan meslektaşları Ed Henry ve Jedediah Bila'nın kalan pizza parçalarını yemesiyle ilgili şaka yapmaları üzerine Hegseth bu sözleri sarf etti.

Hegseth'in sözlerine kimi sosyal medya kullanıcıları mikropların abartıldığını söyleyerek destek verirken kimileri ise elleri yıkamanın hijyen için gerekli bir şey olduğu yorumunu yaparak karşı çıktı.

Hegseth, daha sonra USA Today'e yaptığı açıklamada bu sözleriyle şaka yaptığını belirtti:

"İnsanların ceplerinde şişelerce Purell (el temizleme jeli) ile dolaştıkları bir toplumda yaşıyoruz, ellerini günde 19 bin defa yıkarlarsa hayatlarını kurtaracaklarını düşünüyorlar.

"Tabii ki kendime bakıyorum ancak bazı şeylerle ilgili olarak bu kadar takıntılı davranmıyorum."

Hegseth, sözlerine gelen tepkilere karşılık insanların bazı şeyleri 'kafalarının patlamasına yol açacak kadar çok ciddiye aldığı' yorumunda bulundu.

Trump'ın el yıkama takıntısı var

ABD merkezli Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'ne göre elleri düzenli olarak yıkamak mikroplardan arınmak ve hastalıktan korunmak için alınabilecek en iyi önlemlerden biri.

Fox televizyon kanalına sıkça röportaj veren ABD Başkanı DonaldTrump, birçok defa mikroplara karşı aşırı derecede takıntılı olduğunu itiraf etmişti.

1997 yılında yazdığı kitapta Trump, Amerikan toplumunun gereksiz yere çok fazla el sıkıştığını, kendisinin ise temiz el takıntısı olduğu için mümkün oldukça sık ellerini yıkadığını söylemişti.