Ünlülerin yargılandığı uyuşturucu davasında ifadeler alındı

Gizem Karaca, ''Çok yıprandım, psikolojim bozuldu'' diyerek beraatini istedi.
Gizem Karaca, ''Çok yıprandım, psikolojim bozuldu'' diyerek beraatini istedi.

Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yargılanan aralarında Gizem karaca ve Çağatay Ulusoy'un bulunduğu ünlü isimlerin davası İstinaf Mahkemesi'nde yeniden yargılanmaya başladı. İfadeleri alınan isimlerden Gizem Karaca, ''Bu olay 7 yıldır sürüyor. Çok etkilendim ve yıprandım'' diyerek beraatini talep etti.

Aralarında oyuncu ve sanatçıların da bulunduğu 34 kişi hakkında İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmış, mahkeme 16 Mayıs 2018 tarihli duruşmada kararını açıklamıştı. Mahkeme, Cenk Eren'e, "Uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Eren, 100 lira da adli para cezasına çarptırıldı.Oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün, Hüseyin Orçun Benli, DJ Nuri Kösem, menajer Ayşe Selin Borankay ise, "Uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan 4'er yıl 2'şer ay hapis 80'er lira da para cezasına çarptırıldılar. 27 sanık da 4 yıldan 28 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılmışlardı.

Sanıklar, mahkemenin kararını İstinaf Mahkemesi'ne taşımıştı.İstinaf Mahkemesi, 34 sanıklı dosyada 14 sanık hakkında ayrılma kararı veren mahkeme, 20 sanık için de bugüne duruşma günü vermişti.

'Çok yıprandım'

  • Savunmasını yapan Gizem Karaca, bu olaylar yaşandığında daha 19 yaşında olduğunu belirterek, "Ben daha yurt dışından ailem ile birlikte geleli 3-4 sene olmuştu. Çok hızlı şekilde iş hayatına atıldım. Çalışma ortamında uyuşturucu madde ile tanıştım. Bir kaç kez arkadaş ortamında içmiştim. Ama hiçbir zaman satın almadım ve satmadım. Hiçbir zaman üstümde bulundurmadığım için de başkasına vermem mümkün değil. Bu olay 7 yıldır sürüyor. Çok etkilendim ve yıprandım. İşim olsun, psikolojim olsun. Geçen yıl evlendim, anne olmak ve gelecek planlamasını yapmak istiyorum, bu engelden dolayı cesaret edemiyorum. Bunu göz önünde bulundurarak değerlendirmenizi istiyorum. Beraatimi talep ediyorum" dedi.

Gizem Karaca beraatini talep etti.
Gizem Karaca beraatini talep etti.

'Gelirim çok düşük'

  • Tiyatro sanatçısı olduğunu söyleyen tutuksuz sanık Kaan Turgut, "Ben üniversitede tiyatro okudum, tiyatro sanatçısıyım. Ben o dönemde tiyatro yapıyordum. Çok yoğun çalıştığım halde gelirim de çok düşüktü. Oyun başına da 100 lira alıyordum. Uyuşturucu ticareti yapsaydım gelirim bu kadar düşük olmazdı. Uyuşturucu maddeyi kullandığım iddiası ise doğrudur" diye konuştu.

'Çağatay Ulusoy ile birlikte içtik'

  • Tutuksuz sanık Niyazi Cansız, set çalışanı olduğunu, yaş itibariyle diğer sanıklardan büyük olduğu için onlarla arkadaşlık yapmadığını belirterek, "Sadece bir kez Çağatay Ulusoy benim evime geldi. Benim kullanmakta olduğum yarım bir sigaralıktan ikimiz birlikte içmiş olduk. Olay bundan ibarettir" dedi. Davanın tek tutuklu sanığı Murat Özgener'in tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Çağatay Ulusoy duruşmaya katılmadı.
Çağatay Ulusoy duruşmaya katılmadı.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >