Unutuldu diye içi açılan bavuldan çıkanlar şoke etti

Rusya'dan Türkiye'ye gelen bir Çinli yolcunun havalimanında bavulunu almadığı tespit edildi. Bavulun içinden yurda sokması izne tabi olan 50 bin TL değerinde onlarca tilki kürkü çıktı. Bavulunu almak için havalimanına geri gelen Çinli gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Çin'den tarifeli uçakla Rusya'nın başkenti Moskova'ya, oradan da aktarmalı olarak İstanbul'a gelen Çinli yolcu F.T. Atatürk Havalimanı'nda pasaport işlemlerini yaptı.

Yolcu, işlemlerinin ardından uçağın kargo bölümüne teslim ettiği valizini gümrüklü alandaki bagaj teslim noktasından almayarak, havalimanından ayrıldı.

Bavul X-Ray cihazından geçirilince gerçek ortaya çıktı

Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, teslim alınmayan sahipsiz bagajları X-Ray cihazıyla kontrol ettiği sırada F.T'nin valizinde yurda girişi izne tabi olan tilki kürklerinin bulunduğunu tespit etti.

Yakalanan kürkler böyle görüntülendi.
Yakalanan kürkler böyle görüntülendi.

Piyasa değeri 50 bin TL

Piyasa değeri yaklaşık 50 bin lira olan 40 tilki kürküne tutanakla el konuldu. Havalimanında valizinin kaybolduğunu beyan eden Çinli yolcu F.T, bir gün sonra özel yer hizmeti şirketine ait depoya geldi. Valizini teslim almak isteyen F.T'yi takip eden gümrük muhafaza ekipleri, şüpheliyi gözaltına aldı.

Hakkında işlem yapılan F.T, para cezasına çarptırıldı. Şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >