Uyuşturucuyla terör bağlantısı beyaz perdeye aktarılıyor

Uyuşturucuyla terör bağlantısı beyaz perdeye aktarılıyor
Uyuşturucuyla terör bağlantısı beyaz perdeye aktarılıyor

Sevdiği kızı uyuşturucudan kaybeden bir senaristin kaleme aldığı "Dön Evine Kilit" filmi, uyuşturucuyla terör bağlantısını konu alıyor.

Sinema izleyicisini hem duygulandıracak hem de bilinçlendirecek bir hikaye, beyaz perdeye gelmeye hazırlanıyor.

Sevdiği kızı uyuşturucudan kaybeden bir senaristin kaleme aldığı, 16 Ağustos'ta çekimlerine başlanacak olan "Dön Evine Kilit" adlı sinema filmi, uyuşturucu ile terör bağlantısını anlatacak.

Cihangir Artun'un senaryosunu yazdığı, Turgut Uyar'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrolünde tecrübeli sinema sanatçısı Reyhan İlhan oynayacak.

Yaşanmış bir hikayeden esinlenerek yazılan senaryo, uyuşturucu bağımlısı bir kız ile polisin imkansız aşkından yola çıkarak uyuşturucu ile terör bağlantısını konu alıyor.

Reyhan İlhan
Reyhan İlhan

Sanatçı Reyhan İlhan, senarist Cihangir Artun'un yaşadığı olayları kaleme aldığını, bunu da kendisiyle paylaştığını belirterek, "Böyle güzel bir projede olacağım için çok heyecanlandım. Çünkü uyuşturucu ülkemizin kanayan bir yarası. Ben filmde Safiye Sultan karakterini canlandıracağım. Bir kabadayının eşi rolündeyim" dedi.

Dön Evine Kilit filminden bir sahne
Dön Evine Kilit filminden bir sahne

Uyuşturucu nedeniyle çok sayıda gencin hayatını kaybettiğini hatırlatan İlhan, "Bu müptelalık çok kötü. Bu filmle insanların gözünü açmak istiyoruz. İnsanların evlatlarını sık sık takip etmelerini istiyoruz. Arkadaş seçimi çok önemli. Düşünün uyuşturucu kullanan biri arkadaşınızsa belirli bir zamandan sonra onun sevdiği sevmediği her şeye siz de katılmış oluyorsunuz. O yüzden böyle bir proje bana geldiğinde çok heyecanlandım. Çok mutluyum. Güzel bir ekip oluşturduk" dedi.

İlhan, ekibin tiyatro kökenli sanatçılardan oluştuğunu vurgulayarak, "Seçilen arkadaşlarım duygusal insanlar. Bu film de duygusal olmayı gerektiriyor. Elimizi taşın altına koyduk. Kuvvetliyiz, gümbür gümbür geliyoruz. İnşallah güzel şeyler olacak" diye konuştu.

Senarist Cihangir Artun, uyuşturucuya verilen paranın terör örgütlerine aktarıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Millete doğruları anlatmak için bu filmi çekeceğiz. Uyuşturucu ve terörün bağlantısını anlatmak için yola çıktık. Oyuncu kadromuzda İskender Bağcılar, Reyhan İlhan, Deniz Oral, Tuncay Kaynak, Perihan Savaş, Ayfer Çalgıcı, Selim Bayraktar, Arzu Dumanlıbulut, Oray Milas, Barış Ordu, Gülseren Gümüş, Kemal Denizci ve Kadir Turan gibi önemli isimler yer alıyor. Uyuşturucuyu bir kişiye bile bıraktırırsak kardır. Maddi bir kaygımız yok. Tek derdimiz, ailelerin yaralarını sarmak"

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >