"Uzlaşmaz tavır sürerse başka arayışa gireceğiz dedik"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmanın öncesinde meclisi selamlıyor -AA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmanın öncesinde meclisi selamlıyor -AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti TBMM Grup Toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 binin üzerinde DEAŞ'lının etkisiz hale getirildiğini vurguladı. ABD Başkanı Trump ile yaptığı görüşmeyi hatırlatan Erdoğan, Trump ile yaptığı görüşme hakkında "Uzlaşmaz tavır sürerse başka arayışa gireceğiz dedik" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısında yaptığı açıklamalardan satır başları:

ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmelerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaptığımız görüşmelerde aramızdaki birçok meseleye kökten bir çözüm getiremedik ama bu meselelerin ilişkilerimizi esir almasına da izin vermediğimizi tüm dünyaya gösterdik" dedi.

Erdoğan, "F-35 meselesindeki mevcut uzlaşmaz tavır sürerse Türkiye'nin orta vadeli ihtiyaçlarını karşılamak için başka arayışlara girmek zorunda kalacağını da ayrıca söyledik" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölücü terör örgütünü, DEAŞ'a karşı savaşan bir yapı gibi göstermek için çırpınanlar bugün aynı örgütün sivil katliamlarını örtmeye çalışıyor" diye konuştu.

  • "Ana muhalefetin başındaki zat, Suriye Milli Ordusunu (SMO) 'terör örgütü' olarak tanımlıyor" diyen Erdoğan, "SMO, orada niye var? SMO, orada ülkemizi taciz eden, ülkemize saldırıda bulunanlara karşı hem kendi topraklarını savunan hem de Mehmetçiğimizle beraber bu mücadeleyi sürdüren oradaki yiğitler, mücahitlerdir" şeklinde konuştu.