Uzun boyu yüzünden evden kovulan Serap'ın annesi içindekileri döktü

 Serap Demir
Serap Demir

Erzurum'da, aşırı uzun boylu ve hermafrodit olması nedeniyle evden atıldığını iddia eden Serap Demir'in annesi konuştu. Anne Yadigar Demir, "Eşim ile kızım Serap geçinemedi, birbirlerini sevemediler. Kızıma, 'Sen otur o gitsin' dedim ama kızım dinlemedi ve evi terk etti" ifadelerini kullandı.

Erzurum'un Yakutiye ilçesinde yaşayan, 2 metre boyu ve hermafroditizm hastalığı nedeniyle toplum içinde çeşitli sıkıntılara maruz kalan 20 yaşındaki Serap Demir, tedavi olup sağlığına kavuşacağı günü bekliyor.

Maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamayan ve ailevi sorunlar nedeniyle de zor günler geçiren genç, yaptığı açıklamada, yardım çağrısında bulundu. Annesi Yadigar Demir'in, eşinden 3 yıl önce boşandığını ve yaklaşık 6 ay önce M.G. ile dini nikah yaptığını anlatan Demir, üvey babası ile arasındaki şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir süre önce evi terk edip sokakta yaşamaya başladığını söyledi.

“Üvey baba korkusundan eve gidemiyordum”

Hastalığı dolayısıyla psikolojik sorunlar da yaşayan Serap Demir, bir an önce tedavi olup sağlığına kavuşmak istediğini belirterek, "Üvey babam beni evde istemiyor, aramızda şiddetli geçimsizlik vardı. Üvey baba korkusundan eve gidemiyordum. Uzun boylu olmam ve kadınsal hastalığımdan dolayı sürekli sorun yaşıyorum. Herkes benimle alay ediyor." dedi.

Serap Demir, insanların kendisiyle alay ettiğini söyledi.
Serap Demir, insanların kendisiyle alay ettiğini söyledi.

Eve gitmediği süre boyunca 1,5 ay hastanelerde kaldığını anlatan Demir, "Yetkililerden tedavim için yardım istiyorum. İnsanlar uzun boylu ve çift cinsiyetli olduğum için benimle alay ediyor. Ailemin maddi durumu çok kötü. Evimizin kirasını ve masraflarını ödeyemiyoruz. Allah rızası için aileme ve bana yardım edilsin" ifadelerini kullandı.

Serap’ın annesi konuştu: 3'ü engelli 6 çocuğa bakıyorum çaresiz kaldım

Anne Yadigar Demir ise imam nikahlı evlendiği eşinin çocuklarını sevmediğini ve anlaşamadığını ifade ederek şunları söyledi:

  • "Eşim ile kızım Serap geçinemedi, birbirlerini sevemediler. Kızıma, sen otur o gitsin dedim ama kızım dinlemedi ve evi terk etti. Bu sorunlardan dolayı imam nikahlı eşimden de ayrıldım. Şimdi ortada kaldık, evimiz yok, gelirimiz yok, sadece engelli bir çocuğumun bakıcı aylığını alıyorum. 3'ü engelli 6 çocuğa bakıyorum çaresiz kaldım."

Anne Demir, yetkilerden hem çocukları hem de kendi için yardım istediğini dile getirerek, "Allah rızası için kızlarımın tedavileri yaptırılsın" dedi.
Anne Demir, yetkilerden hem çocukları hem de kendi için yardım istediğini dile getirerek, "Allah rızası için kızlarımın tedavileri yaptırılsın" dedi.

“Çocuğumu yanıma aldım"

Çıkan haberlerin ardından Anne Yadigar Demir, kızının en büyük hayalinin tedavi olması olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

  • "Tedavi olmasını istiyorum. Doktora götürdük; çaresi İstanbul, Ankara’da. Kızımla alay ediyorlar. İnsanlar üstüne gülüyor. Bir kızım daha var o da aynı hastalıkta. Kızımın tedavi olmasını istiyorum. Maddi ve manevi destek istiyorum. Üvey babası ile geçinemiyorlar. Ben de çocuğum için kocamdan ayrıldım. Çocuğumla dalga geçiyordu. Çocuğumu yanıma aldım. İstanbul’a gidecek. Tedavi olacak inşallah. En büyük mutluluk bu"
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >