20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Van'da çığ düştü: Can kaybı yok

Arşiv
Arşiv

Van-Çatak kara yoluna çığ düşerken, olayda herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmadığı bildirildi.

Dün akşam etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok yerleşim yerinin ulaşıma kapandığı Van'da çığ düştü. Sabah saat 10.30 sıralarında Çatak-Van karayolunun 10'uncu kilometresinde bulunan Elmacı bölgesinde düşen çığ nedeniyle herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Yoğun kar ve tipi nedeniyle trafiğe kapatılmıştı

Çığın düştüğü karayolu, bölgedeki yoğun kar ve tipi nedeniyle jandarma tarafından trafiğe kapatılmıştı.

Ne olmuştu?

Van'ın Bahçesaray ilçesinde 4 Şubat Salı günü akşam saat 17.00 sıralarında üzerine çığ düşen minibüste bulunan 5 kişinin cansız bedenine ulaşılırken 6 kişi ise sağ olarak kurtarılmıştı.

Çığ bölgesinde nöbet tutan askerimiz
Çığ bölgesinde nöbet tutan askerimiz

Olayda çığ altında kalan 2 kişiyi kurtarma çalışmaları sürdürülürken ikinci defa çığ düşmüş ve ikinci çığ faciasında 33 kişi yaşamını yitirmişti. Çığ altında kalan 3 kişinin arama-kurtarma çalışmalarına ise devam edildi. Faciada toplamda hayatını kaybedenlerin sayısı ise 41 oldu.

İlginizi çekebilirVan'daki çığ felaketinde can kaybı 41'e yükseldi

Van'da yaşanan ikinci çığ faciasını ATAK Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Çetin Bayram, GZT için değerlendirdi.

Van'ın Bahçesaray ilçesinde kara yolunda meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği çığ bölgesinde olduğu değerlendirilen itfaiye eri Mehmetcan Taşdemir'i arama çalışmalarına sabah saatlerinde yeniden başlandı. İlki salı günü yaşanan ve 5 kişinin hayatını kaybettiği, çarşamba günü de devam eden arama çalışmaları sırasında yaşanan ikinci faciada ölü sayısının 41 olduğu bölgede arama çalışmaları bu sabah yeniden başladı.

İLGİLİ HABERLER