Veda konuşması duygulandırdı: MasterChef'in ikinci finalisti belli oldu

Hasan ve Tahsin final için yarıştı
Hasan ve Tahsin final için yarıştı

MasterChef'in finalisti olmak için yarışan Tahsin ve Hasan, kıyasıya mücadele etti. Yemeklerin tadına bakan şefler en düşük oy verdikleri Tahsin'i elediler. Yarışmaya veda eden Tahsin anlattıklarıyla şefleri ağlattı.

MasterChef Türkiye yarışmasnda jüri üyesi olan Mehmet Yalçınaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu yarışmacıları değerlendirdi. Hasan ve Tahsin finale adını yazdırmak kıyasıya yarıştı. Gecenin en iyi yemeklerini yapan ve şeflerden en yüksek puanı alan yarışmacı, MasterChef'te ilk ikiye adını yazdırdı.

Danilo Zanna'dan tam puan geldi

MasterChef'te Hasan ve Tahsin kendi menüleriyle yarıştı. Yarışmacılar, günün konsepti olan beyaza uygun başlangıç, ana yemek ve tatlı yaptı. Şeflerin tadımları sonrasında ilk turda Hasan 22, Tahsin ise 20 puan topladı. Ana yemek etabında ise Hasan yine 22, Tahsin ise 21 puan aldı. Son turda Danilo Zanna, Tahsin ve Hasan'ın tatlılarına 10 puan verdi. Somer Şef ise "MasterChef'te bizim tarafımızdan verilen ilk 10 puanlardır" dedi.

İkinci finalist belli oldu

MasterChef'te üç tur sonunda şeflerin kararıyla Tahsin 69, Hasan ise 72 puan aldı. Böylece Eren'in ardından MasterChef 2021 finalinde yarışacak ikinci isim Hasan oldu.

Tahsin'in konuşması şefleri duygulandırdı
Tahsin'in konuşması şefleri duygulandırdı

Bu oyunda kaybeden olmadı

MasterChef'te ikinci finalist olan Hasan Biltekin duygularını "Finalist olduğum için mutluyum. Ama Sergen'de de aynı sahneyi yaşadım şimdi de Tahsin de. İkisi de benim dostum. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Ama bu oyunda kaybeden olmadı" şeklinde ifade etti.

Her zaman yanındayız

MasterChef Türkiye'ye üçüncüsü olarak veda eden Tahsin ise duygusal anlar yaşadı. Şef Yalçınkaya, "Yaptığın tatlıdan da anlaşılıyor ki sen artık olmuşsun. Senin her zaman yanındayız" dedi.

Şefler gözyaşlarını tutamadı

MasterChef'te şampiyonluk hayallerine veda eden Tahsin, yarışmaya gelmesine vesile olan ancak genç yaşta kaybettiği arkadaşından bahsederken gözyaşlarına hakim olamadı. Aldığı ölüm haberinden sonra zor günler yaşadığını anlatan Tahsin, vefat eden arkadaşının tespihini cebinden çıkartarak "Hakkını helal etsin" dedi. Tahsin'in vedası, ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu'nu da ağlattı.

Anne ve babalara seslendi

Veda konuşmasında ailelere de seslenen Tahsin, "Anne babalara seslenmek istiyorum. Çocukların atacağı adıma adım, kuracakları yola yol, hayallerine hayal olsunlar. En çok da idol olsunlar. Bir anne baba çocuklarına idol olduklarında bazen başarıyı çok uzakta aramaya gerek kalmıyor. Babam Mahmut, annem Necla'ya beni bugünlere kadar yetiştirdikleri, attığım her adımda yanımda oldukları için sonsuz kere teşekkür ediyorum" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >