Venedik'te kahve pişiren iki turist kentten atıldı

Venedik / Rialto köprüsü.
Venedik / Rialto köprüsü.

Venedik'te tarihi Rialto köprüsü üzerinde kahve pişiren iki Alman turist kentten atıldı. Köprünün üzerinde kamp usulü kahve pişiren iki genç yoldan geçenler tarafından polise şikayet edildi. Şikayet üzerine olay yerine gelen ekipler tusitlere para cezası keserek kentten ayrılmalarını istedi.

İtalya’nın dünyaca ünlü Venedik kentinde, iki turist bir köprü üzerinde kahve yapmaya kalkışınca para cezasına çarptırıldı.

Turistleri polise ihbar ettiler

Sırt çantalı iki Alman turistin, kentin en eski köprüsü Rialto üzerinde kamp usulü kahve keyfi girişimi kısa sürdü. Venedik yönetiminin, kamu düzenini sağlama çerçevesinde belli bölgelerde piknik yapılması yasağını da içeren bir dizi uygulamasından habersiz olan turistler, kahve yapmaya kalkışınca yoldan geçen bazı kişilerce polise ihbar edildi.

Olay yerine gelen ekipler Alman turistlere 950 Euro para cezası kesti. Üstüne de kenti terk etmeleri istendi. Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro, ziyaretçilerin kentin kurallarına saygı göstermesi gerektiğini söylerken yasaları uygulayan polise de teşekkür etti.

Venedik Rialto köprüsünde kahve içen iki Alman turiste polis müdahale etti
Venedik Rialto köprüsünde kahve içen iki Alman turiste polis müdahale etti

30 milyon turist ziyaret ediyor

Her yıl yaklaşık 30 milyon turistin ziyaret ettiği Venedik’te, bölge sakinlerinin özellikle yolcu gemileri kaynaklı bu yoğunluktan şikayetçi olduklarına ilişkin haberler son dönemde artmıştı. Geçen aralık ayında kente kısa süreli girişler için 10 Avro ödenmesine yönelik tasarı onaylanmıştı.