Jurnal.istVolswagen Scirocco üretimi durduruldu!

Volkswagen, Scirocco'nun üretimini durdurduğunu açıkladı

Bir türlü bekleneni veremeyerek Volkswagen yetkililerinin de moralini bozan Scirocco, sonunda üretim bandından indiriliyor.

FERHAT AYDIN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Volkswagen, Scirocco'nun üretimini durdurduğunu açıkladı
Volkswagen Scirocco

Bir türlü bekleneni veremeyerek Volkswagen yetkililerinin de moralini bozan Scirocco, sonunda üretim bandından indiriliyor.

BEĞEN

Emisyon skandalının ardından sıkıntılı zamanlar geçiren Volkswagen, Scirocco modelinden beklediği satış rakamlarını bir türlü alamadı. Mayıs aylarının başlarında bu modelle beraber Beetle’ın da üretimine son verileceği iddiası ortaya atılmıştı. Hatta iddialara daha fazla dayanamayan Volkswagen marka sorumlularından Arno Antliz konuyla alakalı şu açıklamayı yapmıştı: “Scirocco da Beetle da sınıfında kendilerine özgü karakterleri bulunan birbirinden değerli modeller. Lakin bazen araçların böyle bir karaktere sahip olması onların sonsuza kadar satışa sunulacağı anlamına gelmeyebiliyor.‘’

Volkswagen Scirocco, Avrupa'da 2016 yılında toplam 11 bin adet satıldı.
Volkswagen Scirocco, Avrupa'da 2016 yılında toplam 11 bin adet satıldı.

Elektrikli olarak geri dönebilir

Aradan 5 ay gibi oldukça kısa bir süre geçtikten sonra şimdi Scirocco’nun üretiminin durduğu açıklandı. 10 yıla yakın bir süredir satışları bulunan araç 2 kapılı spor otomobil bir tasarıma sahipti. Scirocco’nun hem tasarım hem de donanımının yenilenerek gelmesinin ise beklenen bir şey olduğunu söyleyelim. Öyle ki Scirocco’nun elektrikli olarak geleceği iddia ediliyor.

  • Resmi Volkswagen sitesinden yapılan açıklama şöyle: Scirocco artık sıfır bir üretim aracı olarak sipariş edilemez. Anca daha önce üretilmiş, stokları araçları alabilirsiniz.

0. Mayıs aylarının başlarında yapılan açıklama sonrası Scirocco ve Beetle en fazla satan modellerle kıyaslanmıştı.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
F FERHAT AYDIN GZT Editörü

GZT’de teknoloji editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "CEO Hikayeleri" ve "Bin Oyunluk Kaset" programlarını hazırlıyor. Elon Musk denince onun için akan sular durur. Ferhat’a ferhat.aydin@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
Depremde kardeşini kaybeden Basri Kara'nın gözyaşları yürekleri burktu VİDEO / 00:52

Depremde kardeşini kaybeden Basri Kara'nın gözyaşları yürekleri burktu

Kamil Çapçı Jurnal.ist Pazar 15:24, 26.01.2020
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz