Warner Bros yeni 'Joker' filminin fragmanını yayınladı

Warner Bros yapımı yeni Joker filmi 4 Ekim 2019'da vizyona girecek.
Warner Bros yapımı yeni Joker filmi 4 Ekim 2019'da vizyona girecek.

Çıkış tarihi yılan hikayesine dönen ve bir süredir de Joker karakterini hangi aktörün canlandıracağı üzerine tartışmalar çıkan filmin nihayet fragmanı yayınlandı. Joker rolünü Joaquin Phoenix'in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Todd Phillips'in oturduğu ve yapımcılığını Martin Scorsese'nin üstlendiği Joker filmi 4 Ekim'de vizyona girecek.

Uzun süredir konuşulan Warner Bros yapımı 'Joker' filminin fragmanı yayınlandı. 4 Ekim'de vizyona girecek filmde Joker rolünü Joaquin Phoenix üstleniyor. Onlarca farklı filmde izlediğimiz Joker karakterinin bu kez orijin hikayesini izleyeceğiz.

Joker'in oyuncu kadrosu

Filmde Joaquin Phoenix'e Zazie Beetz, Bill Camp, Frances Conroy, Brett Cullen, Glenn Flesher, Douglas Hodge, Marc Maron, Josh Pais ve Shea Whingham gibi oyuncular eşlik ediyor.

Joker karakterini usta oyuncu Joaquin Phoenix canlandırıyor.
Joker karakterini usta oyuncu Joaquin Phoenix canlandırıyor.

Joaquin Phoenix'li Joker fragmanı yayınlandı

Çizgi roman dünyasının en sevilen karakterlerinden birisi olan Joker, solo filmiyle bu yıl sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Joker'in orijin hikayesine odaklanacak olan filmin merakla beklenen ilk fragmanı da nihayet bugün yayınlandı. İşte Joaquin Phoenix'li 'Joker' filminden ilk görüntüler:

Joker fragman analizi

Fragmandan gördüğümüz kadarıyla Joker filmi tam da beklendiği gibi inanılmaz karanlık bir atmosfere sahip olacak. Hatta biraz rahatsız edici bir yapısı olduğu bile söylenebilir. Filmde canlı renkler, şakalar veya aksiyon dolu sahneler görmek mümkün değil. Bunun yerine yalnızca tek bir karaktere ve onun ilginç değişimine odaklanıldığını görüyoruz.

Joker, çizgi roman evrenin en sevilen karakterlerinden biri olarak onlarca kez sinemaya aktarıldı.
Joker, çizgi roman evrenin en sevilen karakterlerinden biri olarak onlarca kez sinemaya aktarıldı.

Ünlü aktör Joaquin Phoenix'in Joker karakterini tam olarak nasıl canlandıracağı da epey merak ediliyordu. Son yıllarda muazzam performanslara imza atan Phoenix, Joker filminde de yine beklentileri karşılayacakmış gibi görünüyor. Henüz konuşmak için biraz erken ancak sosyal medyadaki ilk tepkilere baktığımızda Joker hayranlarının genel anlamda Phoenix için oldukça olumlu ifadeler kullandığını görüyoruz.

Toplumun umursamadığı başarısız bir komedyenin inanılmaz değişimini izleyeceğimiz Joker filmi 4 Ekim 2019'da vizyona girecek. Filmin yönetmenlik koltuğunda The Hangover serisinden tanıdığımız Todd Phillips oturuyor. Son olarak Joker filmi DC sinematik evreninden tamamıyla bağımsız olacak.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >