WhatsApp sabitlenmiş mesajlar özelliği nasıl kullanılır?

WhatsApp
WhatsApp

Bir süredir test aşamasında olan WhatsApp'ın "sabitlenmiş mesaj" sistemi birkaç gün önce tüm kullanıcılara açıldı. Peki ama bu özellik nasıl kullanılıyor?

Mayıs'ın ilk haftasında ortaya çıkan WhatsApp Pin özelliği, en çok iletişim kurulan kişileri sohbet penceresinin en üstüne sabitlemeyi sağlıyor. Yani böylece en çok konuşulan kişilere ulaşmak çok daha kolay ve hızlı hale geliyor. Hem bireysel hem de toplu sohbetlerde kullanılabilen WhatsApp Pin, ilk etapta üç kişiyle sınırlı tutuluyor. Yani şimdilik daha fazla kişiyi sohbet penceresinin en üst kısmına sabitlemek mümkün değil.

WhatsApp'ta mesajlar en tepeye nasıl sabitlenir?

                  WhatsApp uygulamasını güncelledikten sonra öncelikle "Sohbetler" penceresi üzerinde sabitlemek istediğiniz kişileri belirlemeniz gerekiyor. Bunun için sohbet pencerelerine parmağınızı basılı tutarak seçim yapmanız yeterli.
WhatsApp'ta mesajlar en tepeye nasıl sabitlenir? WhatsApp uygulamasını güncelledikten sonra öncelikle "Sohbetler" penceresi üzerinde sabitlemek istediğiniz kişileri belirlemeniz gerekiyor. Bunun için sohbet pencerelerine parmağınızı basılı tutarak seçim yapmanız yeterli.
En fazla üç kullanıcı sabitlenebiliyor

                  Ardından en tepedeki iğne simgesiyle mesajlar kolayca sabitlenebiliyor. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi ise en fazla üç sohbetin en tepeye tutturulabiliyor oluşu. Daha fazla kişiyi seçip iğne simgesine dokunduğunuz anca küçük bir uyarıyla karşılaşıyorsunuz.
En fazla üç kullanıcı sabitlenebiliyor Ardından en tepedeki iğne simgesiyle mesajlar kolayca sabitlenebiliyor. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi ise en fazla üç sohbetin en tepeye tutturulabiliyor oluşu. Daha fazla kişiyi seçip iğne simgesine dokunduğunuz anca küçük bir uyarıyla karşılaşıyorsunuz.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >