POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

WhatsApp Web'e Resim içinde Resim özelliği geldi

WhatsApp Web
WhatsApp Web

Mobilde sık aralıklarla güncellenerek yeni özellikler kazanan WhatsApp'ın Web sürümünde de zaman zaman güncelleme geliyor. Yayınlanan yeni güncelleme Resim İçinde Resim (PiP) özelliğini kazandırıyor.

İçindekiler

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android ve iPhone tarafında sık sık güncelleniyor. Bazı güncellemeler güvenliği artırmasının yanı sıra yeniözellikler de barındırıyor.

Aslında benzer durum WhatsApp Web için de geçerli. Son olarak 0.3.2041 sürüm numarasıyla yayınlanan güncelleme, güvenliğe ek olarak yeni bir özellik de sunuyor.

WhatsApp'ta gönderilen toplam mesaj sayısı nasıl öğrenilir?
İlginizi çekebilirWhatsApp'ta gönderilen toplam mesaj sayısı nasıl öğrenilir?

WhatsApp Web'deki PiP özelliği sayesinde artık kullanıcılar video izlerken bir yandan da mesajlaşmaya devam edebiliyor.
WhatsApp Web'deki PiP özelliği sayesinde artık kullanıcılar video izlerken bir yandan da mesajlaşmaya devam edebiliyor.

Kullanışlı bir yapı sunuyor

WhatsApp artık mobilde olduğu gibi Web sürümünde de PiP yani ResimiçindeResim özelliğini aktif etti. Bu sayede bir yandan videoyu izlemeye devam ederken bir yandan da yazışmaya devam etmek mümkün oluyor.

Şu anda videolarda desteklenen platformlar Facebook, Instagram, YouTube ve Streamable. Ancak zaman içinde daha fazla platformun ekleneceği tahmin ediliyor.