Jurnal.istWhatsApp'ta ekran görüntüsü alındığında bildirim gider mi?

WhatsApp'ta ekran görüntüsü alındığında bildirim gider mi?

Snapchat'te olduğu gibi WhatsApp'ta da ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gidip gitmediği merak ediliyor, cevabı ise gayet basit.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
WhatsApp'ta ekran görüntüsü alındığında bildirim gider mi?
WhatsApp

Snapchat'te olduğu gibi WhatsApp'ta da ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gidip gitmediği merak ediliyor, cevabı ise gayet basit.

BEĞEN

Birkaç gün önce yayınlanan güncelleştirmeyle yeni yetenekler kazanan WhatsApp uygulaması, iPhone'larda çok daha işlevsel özellikler sunmaya başladı.

Güncelleme sayesinde anlıkm esajlaşma uygulaması artık 30 fotoğrafı aynı anda gönderebiliyor ve sınırlı da olsa internet bağlantısı olmadan kullanım sunuyor.

Yani esasında Snapchat'le birlikte kullanıcıların karşısına çıkan bu durum, WhatsApp'ın gizlilik politikalarına uymuyor.

Dolayısıyla WhatsApp'ta şu anda ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa hiçbir şekilde bildirim gitmiyor. İkinci bir düzenlemeye ya da açıklamaya kadar da bu özelliğin uygulamaya eklenmeyeceği aşikar.

0. WhatsApp'ta ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi?
WhatsApp'ta ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi?
Özellikle son birkaç gündür WhatsApp'ta ekran görüntüsü alınması durumda karşıdaki kişiye anında bildirim gideceği yönünde haberler ortaya çıkmaya başladı. Lakin ortaya çıkan bu bilgiler ve haberler kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Zira WhatsApp'ın gizlilik bildirisi ve kullanım sözleşmesi de bunu ortadan kaldırıyor.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
Trump sinema sektörüne de el attı: Parasite filmini hedef aldı VİDEO / 00:59

Trump sinema sektörüne de el attı: Parasite filmini hedef aldı

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Cuma 12:07, 21.02.2020
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz