Yalova AK Parti Belediye Başkan adayı belli oldu

Yalova AK Parti Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak olarak açıklandı.
Yalova AK Parti Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak olarak açıklandı.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde belediye başkanlığı için yarışacak isimler yavaş yavaş belirleniyor. Yalova AK Parti Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak oldu. Peki, Yusuf Ziya Öztabak kimdir? İşte detaylar...

AK Parti Yalova İl Başkanı olarak görevini sürdüren Yusuf Ziya Öztabak, Ylova Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday olarak açıklandı.

2004-2009 Döneminde Yalova Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Öztabak'ın hayatına dair detayları sizler için derledik.

AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak kimdir?

Yusuf Ziya Öztabak, 02.01.1963 Rize’de doğdu. 1989 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Yükseköğretimini müteakip Yalova’da mesleğe başladı ve halen Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak mesleğini icra etmektedir.

Yusuf Ziya Öztabak, Yalova AK Parti Belediye Başkan adayı oldu.
Yusuf Ziya Öztabak, Yalova AK Parti Belediye Başkan adayı oldu.

Çeşitli zamanlarda Yalova S.M.M.M Odası, Denetim, Disiplin ve Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde buldu. Ayrıca Uludağ Üniversitesi Yalova Meslek Yüksek Okulu’nda da ‘Misafir Öğretim Görevlisi’ olarak meslek dersleri verdi.

Yalova Yardım Derneği Başkanlığı görevinde bulundu; halen Yalova Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

2001 yılında Yalova Ak Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Çeşitli sürelerle Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve Siyasi Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2004-2009 Döneminde Yalova Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. AK Parti Meclis Grup Başkanlığı ve Belediye Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

23.Dönem Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldu. Evli ve 3 çocuk babası olan Öztabak, halen AK Parti Yalova İl Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >