Yapay zeka geleceğini şekillendiriyor: AI Tomorrow Summit 2024 başlıyor

Arşiv
Arşiv

Yapay zeka alanındaki son gelişmeleri takip etmek ve geleceğin teknolojisine yön vermek isteyenler için heyecan verici bir etkinlik kapılarını aralıyor. GZT'nin de medya sponsoru olduğu ve aktif bir şekilde yer alacağı 'AI Tomorrow Summit 2024' başlıyor.

Yapay Zeka Politikaları Derneği (AIPA), alanında Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın sayılı yapay zeka zirvelerinden biri olan 'AI Tomorrow Summit 2024'ü düzenlemek için hazırlıklarını tamamladı.

Ankara'da 23-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan zirve, ulusal ve uluslararası yapay zeka uzmanlarını bir araya getirerek sektördeki en son gelişmeleri ve gelecek projeksiyonlarını tartışacak.

Zirvede önemli isimler ağırlanacak

AI Tomorrow Summit 2024’ün açılışı devlet üst düzey yetkilileri, bilim insanları, akademisyenler ve iş adamlarının katılımı ile gerçekleştirilecek. Etkinlikte ise; Carnegie Mellon Üniversitesi Yapay Zeka ve İnsan-Makine Etkileşimi Enstitüsü Öğretim Üyesi dünyaca ünlü Prof. Dr. John Zimmerman, Huawei Cloud CTO'su Bruno Zhang, Londra Fütüristler Derneği Başkanı David Wood, Terra Quantum UK Genel Müdürü Vishal Shete gibi pek çok önemli isim ağırlanacak.

Zirvenin öne çıkan başlıkları

Bu yıl “Gelecekteyiz” temasıyla yurt içinde 3.sü düzenlenecek zirve kapsamında gerçekleşecek 17 oturumda; Fütüristik Bakış Açısıyla Yapay Zeka, Yapay Zeka ve Ekonomik Dönüşüm, Yapay Zeka: Güvenlik ve İnovasyonun Geleceği, Akıllı Şehirler ve Yapay Zeka Entegrasyonu, Yapay Zeka ve Sağlık Sektöründe Devrim ve İnovasyon, ve Yapay Zeka: İş Dünyasında Yeni Paradigmalar gibi önemli konular ele alınacak. Bu oturumlarda 70'ten fazla uzman konuşmacı, katılımcılarla yapay zeka alanındaki en güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeleri paylaşacaklar.

Ödüller sahiplerini bulacak

Zirvenin son gününde ise 19 dalda hak sahiplerine ödülleri takdim edilecek. Bu ödül kategorileri arasında, NASA’nın ilk Türk bilim insanı Prof. Dr. Dilhan Eryurt’a ithaf edilen “Prof. Dr. Dilhan Eryurt Özel Ödülü” de yer alıyor. AI Tomorrow Summit 2024 resmi web sitesi (www.aitomorrowsummit.com) daha fazla bilgiye ulaşmak ve kayıt yaptırmak isteyen tüm ziyaretçilerini bekliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >