Yapımcısı açıkladı: 'Maske Kimsin Sen?' programı yayından kaldırılacak mı?

Arşiv
Arşiv

Sunuculuğunu Tansel Öngel'in üstlendiği, jüri koltuğuna Eda Ece, Melis Sezen, Alican Yücesoy ile Doğu Demirkol'un oturduğu Maske Kimsin Sen? yarışması Aralık ayında ilk bölümüyle FOX TV'de izleyicisiyle buluştu. Yayınlandığı ilk bölümden itibaren gündemden düşmeyen Maske Kimsin Sen, ekran macerasını noktalıyor.

Jürilerin maskelerin altına saklanan ünlüleri bulmaya çalıştığı yarışma, pagan sembollerine yer verildiği iddiasıyla sosyal medyada eleştirilerin hedefi oldu.

Yayınlandığı ilk bölümden itibaren dikkat çeken Maske Kimsin Sen'in final yapacağı belirtildi.

"Reyting nedeniyle yarışmaya son veriyoruz"

Maske Kimsin Sen programı yapımcısı ve Medyapım'ın sahibi Fatih Aksoy iddialara ilişkin Cumhuriyet'e açıklama yaparak final iddiasını doğruladı. Reytinglerde istenilen başarıya ulaşılamadığı için ekran macerasını noktalayacaklarını söyleyen Aksoy, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İlginç maskeler kullanılması tepki çekmişti
İlginç maskeler kullanılması tepki çekmişti

Maske Kimsin Sen yarışması dünyanın çeşitli ülkelerinde aralarında Müslüman ülkelerinde olduğu 50 ülkede yayınlanmış bir programdır. Bizim yaptığımız şey, dünyanın 50 ülkesinde yayınlanmış bir formatı alıp burada yayınlamaktı. Ocak döneminde başlasın, bir sezon gitsin diye bu işi yaptık ama 2,50 reyting alınca kanalla konuştuk ve reytinglerden dolayı sonlandırmaya karar verdik. 2,50 reyting alan iş benim yaptığım bir iş ama normal şartlar altında bu program majör kanallarda 'prime time'da yayınlanamaz. O kanal o gece zarar eder. Hiçbir kanalda 2,50 reytingli bir şey bulamazsınız. Ne FOX TV'de ne de başka bir kanalda 2,50 reyting alırsanız o dizi ya da program yayınına son verilir bu da sektördeki herkesin bildiği bir şeydir."

"RTÜK inceledi ve cezaya gerek görmedi"

RTÜK'ün programla ilgili herhangi bir yaptırımda bulunmadığını belirten fatih Aksoy, "Bununla ilgili RTÜK'ten televizyon kanalına ya da bize gelmiş herhangi bir şey yok. RTÜK bu meseleyi incelemişler ve ceza vermeye gerektirecek bir şey bulamamışlar herhalde. Gerçekten de yok" şeklinde konuştu.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >