Yaralandıktan 8 yıl sonra şehit oldu

Arşiv
Arşiv

2010 yılında Giresun'da bölücü terör örgütü tarafından el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu gazi olan Jandarma Er Erdem Ay (29) tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şehit oldu.

Giresun Dereli Kanlıhan Köprüsü’nde 2010 yılında bölücü terör örgütü tarafından el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu gazi olan Jandarma Er Erdem Ay (29) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada şehit oldu.

Tedavi altına alınmıştı

  • Giresun İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Er Erdem Ay, 26 Nisan 2010 tarihinde Dereli Kanlıhan Köprüsü’nde bölücü terör örgütü mensuplarınca Jandarma aracına el yapımı patlayıcı ile yapılan saldırı sonucunda yaralandı. Her iki gözünde görme kaybı olan ve 10 Şubat 2018 tarihinden bu yana Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım servisinde şarapnel parçalarının etkisiyle vücutta enfeksiyon ve böbrek yetmezliği sebebiyle tedavi gördüğü sırada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit Ay, 10 yıl önce gerçekleştirilen saldırıda iki gözünü de kaybetmişti.
Şehit Ay, 10 yıl önce gerçekleştirilen saldırıda iki gözünü de kaybetmişti.

Şehit Erdem Ay, 28 Haziran 2018 günü Gölyaka ilçesi Çamlıbey köyünde saat 10.00’da cenaze töreni sonrasında defin olacak.

İlginizi çekebilirTBMM'deki ilk oturumu Baykal yönetebilecek mi?